Co dzwoni RTT?  Oto jak korzystać z tej przydatnej funkcji ułatwień dostępu

Co dzwoni RTT? Oto jak korzystać z tej przydatnej funkcji ułatwień dostępu

Często bierzemy telefony za pewnik, nie zdając sobie sprawy, że nie każdy może doświadczać rzeczy w ten sam sposób. Właśnie dlatego funkcje ułatwień dostępu są tak ważne w smartfonach, ponieważ otwierają korzystanie ze smartfonów dla jeszcze bardziej otwartej publiczności. Jedną z takich funkcji ułatwień dostępu są połączenia RTT i chociaż jej podstawowe zastosowania koncentrują się na ułatwieniach dostępu dla społeczności niesłyszących i niedosłyszących, może się przydać nawet w sytuacjach awaryjnych. Co to są połączenia RTT i jak możesz z nich korzystać? O tym wszystkim opowiemy w tym artykule.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
RTT odnosi się do tekstu w czasie rzeczywistym, rozwiązania mającego na celu pomoc społeczności niesłyszących i niedosłyszących w rozmowach telefonicznych w czasie rzeczywistym. Połączenia RTT to funkcja ułatwień dostępu, którą należy włączyć, aby wykonywać wychodzące połączenia RTT. Jednak przychodzące połączenia RTT są automatycznie włączane w USA.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest połączenie RTT?

RTT odnosi się do Tekst w czasie rzeczywistym, a połączenie RTT to połączenie wspomagane tekstem w czasie rzeczywistym. Jak sama nazwa wskazuje, tekst jest przesyłany natychmiast iw czasie rzeczywistym podczas pisania, zwykle bez klikania przycisku wysyłania. Połączenie RTT umożliwia konwersacyjne wykorzystanie tekstu, co ma na celu zbliżenie się do rozmowy telefonicznej w czasie rzeczywistym, a nie do bardziej celowego i często opóźnionego doświadczenia wiadomości błyskawicznej. FCC nakazuje, aby producenci OEM telefonów w USA musieli oferować Słuchawki obsługujące RTT. Przyjęła również zasady ułatwiające przejście z technologii telefonii tekstowej (TTY) na technologię RTT, która jest już zakończona. Dzięki RTT nie potrzebujesz już specjalistycznych urządzeń TTY.

Jak działa połączenie RTT?

Połączenia RTT to funkcja ułatwień dostępu, więc musisz je włączyć w Ustawieniach, aby nawiązywać połączenia RTT. Jednak odbieranie połączenia RTT jest automatyczne i nie musisz włączać RTT, zwłaszcza w tym celu. Podczas nawiązywania połączenia RTT doświadczenie jest dość podobne do korzystania z aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, jeśli były one błyskawiczne i w czasie rzeczywistym . Obie strony mogą pisać litery, które natychmiast pojawiają się po drugiej stronie, chociaż zwykła uprzejmość nakazuje pozwolić drugiej stronie dokończyć zdanie, aby jej nie przeszkadzać. Połączenia RTT obejmują strumień audio, ale możesz wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu.

Czym RTT różni się od komunikatorów internetowych?

ios 16 iphone 14 pro kontakt rtt tty połączeniePojawienie się smartfonów było błogosławieństwem dla społeczności niesłyszących i niedosłyszących, ponieważ większość naszej komunikacji przeniosła się na tekst, a nie na rozmowy w czasie rzeczywistym. Aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych doskonale nadają się do prowadzenia asynchronicznej rozmowy, ale nie radzą sobie tak dobrze w przypadku rzeczywistych rozmów błyskawicznych, chyba że osoba po drugiej stronie jest online i aktywnie z tobą rozmawia. RTT emuluje to drugie, zapewniając płynniejszą rozmowę. To jak rozmowa telefoniczna, ale w wiadomości tekstowej. Jedną z innych zalet połączeń RTT jest to, że możesz także kontaktować się z firmami i agencjami rządowymi za pomocą RTT. RTT umożliwia korzystanie z usług przekaźnikowych (poprzez wybranie numeru 711), w których operator przekazujący odczytuje twój tekst drugiej stronie, a następnie przekazuje ci wypowiedziane słowa z powrotem za pomocą wiadomości tekstowej. Dzięki RTT możesz kontaktować się z firmami i agencjami rządowymi za pośrednictwem wiadomości tekstowych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem usługi przekazywania. Pamiętaj, że połączenia RTT nie są bezpłatne. Twój operator obciąży Cię za to samo, co zwykle jest standardową stawką za połączenie. Zalecamy sprawdzenie u swojego operatora aktualnie obowiązujących stawek za RTT na Twój numer. Z kolei aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych są zazwyczaj bezpłatne i zależą od połączenia internetowego (przez Wi-Fi lub transmisję danych).

Czy możesz używać RTT w nagłych wypadkach?

Tak. Dzwoniąc pod numer 911, możesz to zrobić przez RTT, jeśli masz włączoną tę funkcję. W sytuacjach, w których mówienie na głos nie jest możliwe, połączenie RTT z numerem 911 będzie działać przez SMS-y, umożliwiając skontaktowanie się ze służbami ratunkowymi bez mówienia. Jeśli jesteś osobą niesłyszącą w nagłym wypadku, wybierz numer 911 bezpośrednio przez RTT zamiast przechodzić przez usługę przekaźnika 711.

Jak włączyć RTT na telefonach Android/Google Pixel

Możesz włączyć RTT na telefonach z Androidem lub telefonach Google Pixel za pomocą aplikacji Google Phone. Otworzyć Telefon aplikacja. Kliknij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Nawigować do Ustawienia > Dostępność > RTT. Możesz wybrać jedno z następujących ustawień:

Niewidoczny: Ukrywa przycisk dzwonienia RTT, ale zezwala na przychodzące połączenia RTT.
Widoczne podczas rozmowy: Przycisk wywołania RTT staje się widoczny po nawiązaniu połączenia wychodzącego.
Zawsze widoczny: Przycisk wywołania RTT jest zawsze widoczny.

Jak włączyć TTY na telefonach Google Pixel

Jeśli Twój telefon nie obsługuje RTT, możesz użyć trybu TTY. Oto dostępne opcje TTY dostępne w Aplikacja Telefon > przycisk menu z trzema kropkami > Ustawienia > Dostępność > TTY:

TTY wyłączone: Wyłącza TTY.
TTY pełne: Wpisany tekst w obu kierunkach.
HCO TTY: Wpisz tekst, ale słuchaj drugiej osoby na głos.
VCO TTY: Mów głośno, ale czytaj odpowiedź drugiej osoby jako tekst.

Jak włączyć RTT w telefonach Samsung Galaxy

Możesz włączyć RTT na smartfonach Samsung Galaxy, wykonując następujące czynności: Przejdź do Ustawienia > Dostępność > Rozszerzenia słuchu > Tekst w czasie rzeczywistym > Przycisk wywołania RTT. Możesz wybrać spośród tych ustawień:

Widoczne podczas połączeń: Pokaż przycisk połączenia RTT tylko podczas połączeń.
Zawsze widoczny: Pokaż przycisk połączenia RTT na klawiaturze i podczas połączeń.

Jak włączyć RTT na Apple iPhone

ios 16 iphone 14 pro ustawienia dostępności rtt ttyMożesz włączyć RTT na iPhone’ach Apple, wykonując następujące czynności: Przejdź do Ustawienia > Dostępność > RTT/TTY. Włączyć coś Oprogramowanie RTT/TTY. Możesz teraz uzyskać dostęp do różnych ustawień związanych z RTT, takich jak ustawianie numeru przekaźnika, odbieranie wszystkich połączeń jako RTT/TTY i włączanie sprzętowego TTY (do korzystania z tej funkcji potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt TTY).


Często zadawane pytania

Czy RTT zastępuje aplikację iMessage lub komunikator internetowy? Nie. RTT jest alternatywnym środkiem komunikacji dla społeczności niesłyszących i niedosłyszących. Nie oferuje wszystkich funkcji iMessage ani innych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, ponieważ służą one różnym potrzebom. Czy możesz zadzwonić pod numer 911 przez RTT? Tak, możesz zadzwonić pod numer 911 przez RTT. Najpierw musisz włączyć połączenia RTT w swoim telefonie. Jaki jest domyślny numer usług przekaźnikowych RTT w USA? Możesz zadzwonić pod numer 711 przez RTT, aby skorzystać z usług przekaźnikowych RTT w USA. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android