Bling: kieszonkowe przez aplikację i kartę – tak to działa

Bling: kieszonkowe przez aplikację i kartę – tak to działa

Jeśli nie chcesz zbierać kieszonkowego dla swoich dzieci w skarbonce, ale chcesz zarządzać nimi cyfrowo, znajdziesz odpowiednią aplikację oszczędnościową na smartfona z „Bling”. Aplikacja umożliwia rodzicom gromadzenie i zarządzanie pieniędzmi. W ten sposób dzieci i młodzież od najmłodszych lat uczą się radzić sobie z finansami.

Rodzice i dzieci mają różne zdanie na temat aplikacji. W aplikacji Bling opiekunowie prawni mogą pilnować wydatków, podczas gdy dzieci i młodzież wydają samodzielnie za pośrednictwem aplikacji i fizycznej „Bling Card”. Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz iPhone’y. Pobieranie jest bezpłatne, ale aby korzystać z funkcji pieniężnych, wymagana jest płatna subskrypcja.

Bling Card: zarządzaj kieszonkowym za pomocą aplikacji

Rodzice mogą przesyłać pieniądze swojemu potomstwu lub aktywować kredyt na „Bling Card”. W aplikacji można ustawić różne zadania i reguły, za które przysługuje kieszonkowe. Na przykład możesz odblokować nagrodę za skoszenie trawnika lub pomoc w domu.

„Karta Bling” należy do aplikacji Bling. Jest to karta przedpłacona, którą można doładować stałą kwotą (więcej o karcie na stronie Bling). Młodzi ludzie mogą następnie wydać kredyt w sklepach internetowych oraz w sklepach lokalnych. Rodzice ustalają, w których sklepach kredyt można wykorzystać online. Kategorie dla dorosłych są automatycznie blokowane przez Bling. Niektóre metody płatności, takie jak zakup na konto i subskrypcje, można również zablokować w aplikacji bling. Konto Bling nie może zostać przekroczone.

Bling: koszty aplikacji i kart

Korzystanie z aplikacji Bling z kartą „Bling Card” wiąże się z kosztami. Jest to fizyczna karta pieniężna. Cena wynosi 2,99 euro miesięcznie za dziecko. Anulowanie jest możliwe w dowolnym momencie na koniec miesiąca. Kredyt można doładować i zarządzać nim za pomocą karty kredytowej. Korzystanie z „Bling Card” jest od 7 roku życia przeznaczony. Odpowiada to paragrafowi „kieszonkowe” niemieckiego kodeksu cywilnego (§ 110 BGB).

Oprócz zarządzania finansami aplikacja oferuje również porady dotyczące oszczędzania i prawidłowego obchodzenia się z pieniędzmi. Można również ustawić cele oszczędnościowe, aby na przykład uważnie obserwować, ile pieniędzy brakuje jeszcze na nowy rower.

Jakie są doświadczenia?

Dotychczasowe doświadczenia użytkowników są wyjątkowo dobre. Na Trustpilot usługa otrzymuje doskonałą ocenę od 4,7 z maksymalnie 5 gwiazdkami. Przede wszystkim pozytywnie podkreśla się, że aplikacja jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze. Rodzice doceniają funkcję „Limit i bezpieczeństwo”, która umożliwia ograniczanie i monitorowanie płatności. Funkcja planu oszczędnościowego jest również jedną z najpopularniejszych funkcji.

W iOS App Store użytkownicy są również entuzjastycznie nastawieni. Istnieje ogólna ocena ponad 2000 recenzji 4,8 gwiazdki. Między innymi stwierdza się, że aplikacja została zaprojektowana tak, aby była przyjazna dzieciom i aby dzieci mogły z niej natychmiast korzystać. Z doświadczenia wynika, że ​​aplikacja bling jest dobrym sposobem na wprowadzenie dzieci w temat „pieniędzy”.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android