ASUS Zenfone 10: Wszystko, co wiemy do tej pory

ASUS Zenfone 10: Wszystko, co wiemy do tej pory

Robert Triggs / Android Authority Ostatni raz firma ASUS wypuściła flagowy telefon — Zenfone 9 — w lipcu 2022 roku. Mówi się, że firma przygotowuje się teraz do wprowadzenia Zenfone 10. Chociaż nowy telefon ASUS może pojawić się za kilka miesięcy, plotki na jego temat są już krąży po techverse. Czy nowy Zenfone zachowa mały rozmiar telefonu swojego poprzednika? Czy firma ASUS zmieni swoje zobowiązanie do aktualizacji oprogramowania i dostosuje je bardziej do tego, co oferują obecne flagowce? Czy telefon będzie równie przystępny jak jego poprzednie wersje? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ASUS Zenfone 10.

Czy będzie ASUS Zenfone 10?

Ekran główny ASUS Zenfone 9 na drewnianym biurkuRobert Triggs / Android Authority Wszystkie znaki wskazują na tak. Zgodnie z plotkami, w przygotowaniu jest nowy Zenfone. Nic dziwnego, że w tym roku firma wprowadza na rynek kolejny flagowiec. Konsekwentnie wprowadza na rynek flagowe telefony z Androidem z procesorami z serii Qualcomm 8 premium, odkąd seria Zenfone 3 pojawiła się w 2016 roku. Nie ma więc powodu, by wątpić, że Zenfone 10 nie pojawi się w tym roku, chyba że firma nieoczekiwanie zrezygnuje z migawkę na to. Z tego, co słyszymy, tak się nie stanie.

Jaka jest data premiery ASUS Zenfone 10?

Pudełko i ładowarka do ASUS Zenfone 9Robert Triggs / Autorytet Androida
ASUS ZenFone 6 — 16 maja 2019 r
ASUS ZenFone 7 — 26 sierpnia 2020 r
ASUS ZenFone 8 — 13 maja 2021 r
ASUS ZenFone 9 — 28 lipca 2022 r. Firma ASUS pojawiła się wszędzie z nowymi premierami Zenfone. Poprzednie cztery iteracje telefonów zostały wydane w dowolnym miejscu między majem a sierpniem. Obszerny przeciek PriceBaba twierdzi, że Zenfone 10 ma zadebiutować w czwartym kwartale tego roku. Oznacza to, że możesz spodziewać się premiery telefonu między wrześniem a grudniem, co oznaczałoby najnowszą premierę Zenfone. Miejmy nadzieję, że ten wyciek jest błędny i zobaczymy go wcześniej.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał ASUS Zenfone 10?

ASUS Zenfone 9 ponownie w rękuRobert Triggs / Android Authority Ten sam raport PriceBaba ujawnił również kilka specyfikacji ASUS Zenfone 10. Oto, co mamy teraz na telefonie.

Wyświetlacz i projekt

Wygląda na to, że ASUS nie będzie trzymał się kompaktowego 5,9-calowego rozmiaru Zenfone 9 i Zenfone 8 wcześniej. Wspomniany przeciek ujawnił, że Zenfone 10 zostanie wyposażony w ekran jeszcze większy od Samsunga Galaxy S23. Jeśli informacje się potwierdzą, telefon otrzyma 6,3-calowy wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Nie ma żadnych przecieków renderowania, aby pokazać, jak telefon będzie wyglądał tym razem. Oczekuje się jednak, że ASUS będzie trzymał się kilku zszywek z poprzednich generacji Zenfonów, takich jak stopień ochrony IP68 i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Specyfikacje i funkcje

ASUS Zenfone 9 stojący z przodu na biurkuRobert Triggs / Android Authority Podobno specyfikacja Zenfone 10 obejmuje platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 2. ASUS zawsze używa najwyższej klasy układów SoC firmy Qualcomm w swoich flagowcach, więc nie jest to zaskoczeniem. Słyszeliśmy, że telefon zapakuje 16 GB pamięci RAM i 256/512 GB pamięci. Zeszłoroczny Zenfone miał również wariant 8 GB RAM/128 GB pamięci, co może mieć miejsce również w tym roku. Jednak pamięć w Zenfone 9 osiągnęła szczyt 256 GB, co oznacza, że ​​Zenfone 10 może wzrosnąć w tym roku, przynajmniej na najwyższym poziomie. Telefon został zauważony w internetowej bazie danych Geekbench. Wyniki testów pokazały, że uzyskał wynik 2008 w teście pojedynczego rdzenia i 5454 w teście wielordzeniowym. Jednak urządzenie działało na przedpremierowym oprogramowaniu. Podobno poprawia się również specyfikacja baterii i ładowania przewodowego. Zenfone 10 jest podobno wyposażony w baterię 5000 mAh i szybkie przewodowe ładowanie 67 W, w porównaniu z baterią 4300 mAh i ładowaniem 30 W w Zenfone 9. Mamy nadzieję, że ASUS dogoni inne marki Androida, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. przecieki spodziewają się, że Zenfone 10 otrzyma aparat 200 MP. W przeciwieństwie do tego, Zenfone 9 miał główną strzelankę 50 MP i ultraszeroki aparat 12 MP z tyłu. Nie jesteśmy pewni, czy ASUS zwiększy w tym roku liczbę aparatów w telefonie. Byłoby jednak miło zobaczyć dedykowaną teleobiektyw w miksie. Poziomy powiększenia cyfrowego 3x i 8x w Zenfone 9 naprawdę nie zmniejszyły musztardy. Wreszcie, ujawnione informacje sugerują, że Zenfone 10 będzie zawierał system Android 13 w momencie premiery. Mamy nadzieję, że ASUS dotrzyma zobowiązań dotyczących aktualizacji innych marek Androida, oferując co najmniej trzy lata wsparcia oprogramowania dla telefonu. Poprzednie Zenfony zostały zniszczone przez zaledwie dwa lata aktualizacji Androida i nędzne dwa lata poprawek bezpieczeństwa. Tak więc lepsza oferta aktualizacji byłaby niewątpliwie jedną z najbardziej przyjemnych aktualizacji, jakie ASUS ma do zaoferowania.

Jaka będzie cena ASUS Zenfone 10?

Szuflada aplikacji ASUS Zenfone 9Robert Triggs / Android Authority Nie ma słowa o cenie Zenfone 10. Zenfone 9 kosztował 799 USD za wersję podstawową i aż do 899 USD za wariant z 16 GB pamięci RAM. Mogliśmy zobaczyć, jak ASUS stosuje podobną strategię cenową w tym roku.


Masz jakieś przecieki dotyczące Zenfone 10, którymi możesz się z nami podzielić? Wyślij nam wskazówkę, a na pewno to sprawdzimy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android