Android: Pokaż i ogranicz czas na ekranie — oto jak

Android: Pokaż i ogranicz czas na ekranie — oto jak

Czy to w pociągu, na światłach, czy podczas mycia zębów – w dzisiejszych czasach często zbyt łatwo jest sięgnąć po smartfona. Aby uzyskać lepszą świadomość korzystania z telefonu, a nawet ograniczyć czas dostępu, Android ma możliwość przeglądania i ograniczania czasu ekranu.

Wersja:11

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Licencja: pełna wersja

Po tym, jak Apple zademonstrował to w iOS 12 z aplikacją czasu na ekranie, wyświetlacz jest teraz również częścią standardowego wyposażenia każdego smartfona z Androidem. GIGA wyjaśnia, gdzie są ukryte informacje, co można z nimi zrobić i jakie są alternatywy.

Gdzie możesz sprawdzić, jak długo rozmawiałeś przez telefon?

Opcja wyświetlania czasu przed ekranem na smartfonach z systemem Android znajduje się bezpośrednio w ustawieniach urządzenia. W zależności od producenta funkcja może mieć inną nazwę, np. „Digital Wellbeing”, „Cyfrowa równowaga” lub “Równoważenie cyfrowe“. W ten sposób można kontrolować i ograniczać czas przed ekranem na przykład:

Cyfrowa równowaga

Deweloper: Google LLC

Po otwarciu opcji, Czas przed ekranem w bieżącym dniu wystawiany. Oprócz określenia, ile godzin i minut aktywnie spędziłeś przed ekranem smartfona, jest to szczegółowo rozpisane które aplikacje pochłaniają najwięcej czasu i uwagi są. Ponadto możesz zobaczyć, jak często telefon komórkowy był odblokowany w bieżącym dniu i ile powiadomień zostało już odebranych. Jeśli naciśniesz na wykresie kołowym, pojawią się szczegółowe informacje. Tak będzie Czas użytkowania na aplikację w minutach wystawiany. Na pierwszy rzut oka widać też, jak długo smartfon był używany w bieżącym tygodniu.

cyfrowy dobrobyt

Ogranicz czas ekranu

Ponadto aplikacja oferuje wiele narzędzi do ograniczania czasu wyświetlania i zmniejszania przyczepności smartfona. W szczegółowym przeglądzie można na przykład ustawić timer dla każdej aplikacji. Po upływie wprowadzonego czasu odpowiednia aplikacja zostanie wstrzymana na resztę dnia. Ikona aplikacji na ekranie głównym jest odpowiednio wyszarzona, dzięki czemu od razu widać, że osiągnięto dzienny limit. Oczywiście w sytuacjach awaryjnych aplikację można odblokować ponownie, klikając ikonę kosza w przeglądzie timera.

blokada aplikacji

Na stronie głównej możesz również dodać „tryb koncentracji” Aktywuj. Tutaj możesz wyłączyć powiadomienia dla określonych aplikacji. Na przykład nie jesteś powiadamiany o każdej nowej wiadomości WhatsApp bezpośrednio na ekranie głównym ani nie rozpraszają Cię wiadomości push z aplikacji wiadomości. Aplikacja „Digital Wellbeing” zapewnia szybki dostęp do ustawień kontroli rodzicielskiej Google Family Link, dzięki czemu mali użytkownicy nie spędzają zbyt wiele czasu przed ekranem telefonu komórkowego.

Jeśli nie chcesz najpierw otwierać aplikacji, możesz również skonfigurować widżet Czas przed ekranem w systemie Android. W systemie Android 12 istnieje osobny widżet „Digital Wellbeing”, który pokazuje, ile minut i godzin spędziłeś już przed ekranem smartfona w danym dniu. Możesz też na pierwszy rzut oka zobaczyć, które aplikacje okradły Cię najczęściej. Widżet jest dostępny w systemie Android 12. Możesz go łatwo dodać do ekranu głównego za pomocą elementów sterujących widżetu.

Zobacz i ustaw czas ekranu: Aplikacje na Androida

Aplikacja Cyfrowa równowaga jest preinstalowana na Androidzie 9+. Każdy, kto usunął preinstalowane aplikacje, nie może znaleźć lekarstwa na uzależnienie od telefonów komórkowych, nie lubi „cyfrowego dobrobytu” lub ma stary smartfon z Androidem, znajdzie w sklepie Google Play ekscytujące alternatywy, które można wykorzystać do wyświetlania korzystanie z telefonu komórkowego i ograniczenie:

Digitox: Czas na ekranieDigitox: Czas na ekranie

Deweloper: Cihan Turcja

Las: bądź skoncentrowanyLas: bądź skoncentrowany

Deweloper: Seekrtech

Digitox udostępnia dane dotyczące korzystania z telefonów komórkowych w nieco bardziej kolorowej formie. Tutaj można wyświetlić czas użytkowania, pogrupowany według typów aplikacji. Na przykład możesz dowiedzieć się, ile czasu kradną aplikacje społecznościowe lub ile przeglądasz różnych aplikacji informacyjnych na smartfonie. Tutaj również możesz dowiedzieć się co do minuty, która aplikacja była używana przez jak długo. Niektórych złodziei czasu można szybko ograniczyć lub całkowicie zablokować za pomocą Digitox.

Pozbądź się telefonu komórkowego: 11 wskazówek dotyczących „cyfrowej utylizacji”:

Aplikacja Forest zapewnia kreatywne podejście do spędzania mniej czasu ze smartfonem. Tutaj nie ma informacji o czasie korzystania z telefonu komórkowego w ciągu dnia, ale możliwość bezpośredniego zablokowania smartfona na określony czas. W czasie, gdy smartfon nie jest używany z aktywną aplikacją Forest, zasadzone prawdziwe drzewo. Jeśli telefon komórkowy będzie w tym czasie odblokowany, planowane drzewko będzie na twoim sumieniu. Niektóre aplikacje można dodać do listy wyjątków w sytuacjach awaryjnych. Aplikacja Las jest szczególnie pomocna, jeśli smartfon zbyt szybko rozprasza Cię i jest przydatnym towarzyszem, na przykład, gdy musisz skupić się i skoncentrować na innych zadaniach.

Jakie problemy powoduje iOS 13 na Twoim iPhonie?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android