Amazon Prime: W ten sposób odzyskałem koszty – ale jest pewien haczyk

Teraz też mnie to dopadło i Amazon potrącił z mojego konta wyższą roczną kwotę za usługę Prime. Boli, ale jest wyjście i już dawno odzyskałem koszty. Brzmi dobrze, ale mój „sztuczka” ma też ogromny haczyk – nie każdy może mnie już naśladować.

Amazonka

Komentarz Svena Kaulfussa.

Kilka miesięcy temu ceny Amazon Prime gwałtownie wzrosły. Jeśli bezpłatna dostawa, Amazon Prime Video i inne przydatne funkcje kosztowały 69 euro rocznie, ja też muszę teraz 89,90 euro zapłacić – ponad 20 euro więcej. Szkoda, zwłaszcza że Amazon Prime Music został ostatnio zdegradowany z serwisu streamingowego do czystego radia internetowego – wszystko bardzo irytujące.

I prawie 90 euro już spadło z konta. (Źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Amazon Prime: Zebrano już prawie 90 euro kartą kredytową

Jednak dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że już dawno spłaciłem roczne koszty. Uświadomienie sobie tego przyszło do mnie, kiedy przejrzałem mój obecny stan Punkty bonusowe karty kredytowej Amazon Prime patrzył na. Łącznie w 2022 roku zebrałem 8994 punktów, co odpowiada wartości 89,94 euro. Pieniądze, które mogę łatwo zrekompensować robiąc zakupy na Amazonie. Lubię go używać od czasu do czasu.

Dzięki punktom bonusowym karty Amazon VISA w bieżącym roku zwróciłem już koszty Amazon Prime. (Źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

Jeśli nie wiesz: jeśli dokonam zakupu w Amazon za pomocą mojej karty kredytowej Amazon, dam ci ją od razu 3 procent z powrotem w postaci punktów. Dla wszystkich innych dealerów jest to nadal 0,5 procent – ​​to idzie razem. Teraz, kiedy tylko jest to możliwe, płacę kartą za prawie wszystko, ale kartę Sparkasse wyciąga się tylko wtedy, gdy płatność kartą kredytową nie jest możliwa i muszę skorzystać z systemu Girocard.

Jeśli nie jesteś jeszcze w klubie, nie możesz się do niego dostać

Cóż, masz smak? Niestety muszę Cię rozczarować. Jeśli nie masz jeszcze karty kredytowej Amazon, niestety nie możesz już naśladować mojej „sztuczki”. Karta kredytowa będzie od dawna nie wydawane. Tło: Amazon i bank, który faktycznie za tym stoi (LBB) rozchodzą się, właściwie to powinno się skończyć do końca 2022 roku. Jednak nadal nie ma oficjalnego planu następcy. O tej niejasnej sytuacji ostrzegałem już w lutym.

Co jeszcze ma do zaoferowania Amazon Prime:

W międzyczasie sam Amazon napisał i zaktualizował własną stronę internetową: „Nie ma możliwości ubiegania się o kartę Amazon.de VISA do odwołania. Jeśli ta zmiana ulegnie zmianie, poinformujemy Cię o tym tutaj. Ponieważ obecnie nie mamy dalszych informacji, prosimy o powstrzymanie się w międzyczasie od dalszych zapytań telefonicznych lub e-mailowych. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość. Obecni klienci mogą nadal jak zwykle korzystać z karty Amazon.de VISA.”

W końcu klienci tacy jak ja powinni mieć możliwość dalszego korzystania z karty na razie. Tylko u mnie skończy się to w połowie 2023 roku, przynajmniej do tego czasu moja karta jest ważna. Ale co wtedy przychodzi? Ten Amazon nadal nie ma odpowiedzi. Byłoby miło, gdyby ten czas wkrótce się zmienił. Nie chciałbym stracić tej przewagi Prime na końcu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android