Aktualne udziały w rynku producentów smartfonów na całym świecie (grudzień 2022 r.)

Aktualne udziały w rynku producentów smartfonów na całym świecie (grudzień 2022 r.)

Redakcja 20 stycznia 2023 r

Źródło obrazu: Pexels

Miniony rok 2022 ponownie dostarczył wyścigów jeden na jednego, który pozostał ekscytujący do końca. Ostatecznie Samsungowi udało się utrzymać niewielką przewagę jako największy producent smartfonów do grudnia 2022 roku. Tuż za nimi znajduje się grupa Apple ze swoimi popularnymi iPhone’ami. W rezultacie Apple straciło w ciągu roku swoją niegdyś wygodną przewagę, bo na początku roku wciąż było daleko przed Samsungiem.

W dzisiejszych czasach smartfony obejmują niemal wszystkie dziedziny życia codziennego. Niezależnie od tego, czy chodzi o komunikację, zakupy online, czy po prostu uzyskanie informacji w Internecie. Z drugiej strony zapaleni gracze polegają na licencjonowanym kasynie online w Szwajcarii, aby móc rozegrać rundę w dowolnym momencie.

1. Samsung – 27,38% udziału w rynku światowym

Producent z Korei Południowej był w stanie szturmem wrócić na szczyt w ciągu roku, przynajmniej pod względem udziału w rynku. Na początku 2022 r. wciąż był prawie 2% za swoim konkurentem Apple, ale wiosną Samsung ostatecznie objął prowadzenie. Producent mógł oczywiście skorzystać z szerokiej gamy różnych modeli, które są odpowiednie praktycznie na każdą kieszeń.

Na przykład popularne smartfony Samsunga to wszystkie modele Galaxy, które od lat uważane są za najlepszą alternatywę dla iPhone’a. Ale liczne modele budżetowe były również w stanie pomóc w zdobyciu szczytu udziału w rynku. Rosnąca sprzedaż w szczególności w krajach rozwijających się napędza sukces, nawet jeśli Samsung nie zarabia na sprzedaży tak dużo, jak Apple na swoich iPhone’ach.

2. Apple – 26,98% udziału w światowym rynku

Znany producent z Kalifornii zajmuje obecnie drugie miejsce, a na początku roku miał nawet spory udział w rynku. Ale ze względu na wysoką inflację i sytuację gospodarczą niektórzy kupujący wolą nie kupować drogiego iPhone’a. Początkowo nie wpłynęło to na sukces finansowy Apple, ponieważ grupa nadal osiągała rekordowe przychody dzięki wysokim cenom i wysokim marżom.

W przeciwieństwie do Samsunga, Apple nie musi konkurować z wieloma innymi producentami Androida. Oznacza to, że jeśli wolisz iOS, nieuchronnie będziesz musiał użyć iPhone’a. W ostatnich latach ta wyjątkowa propozycja sprzedaży pomogła Apple znacząco przeciwstawić się rosnącej konkurencji ze strony Chin.

3. Xiaomi – 12,35% udziału w rynku na całym świecie

Producentem odnoszącym największe sukcesy w Chinach jest Xiaomi z udziałem w rynku na poziomie 12,35% w grudniu 2022 r. To niewielka poprawa w stosunku do poprzedniego roku, bez znaczącej zmiany ogólnego obrazu. Ponieważ Xiaomi znacznie wyprzedza swojego najbliższego rywala Oppo (6,4%) i prawdopodobnie zajmie trzecie miejsce w ciągu najbliższych kilku lat.

Smartfony Xiaomi słyną z doskonałego stosunku ceny do wydajności i kilka lat temu wywołały niemałe zamieszanie. W międzyczasie jednak ta wyjątkowa zaleta sprzedaży została utracona, również dlatego, że rośnie krajowa konkurencja ze strony Oppo, Vivo i Realme.

4. Oppo — 6,4% udziału w światowym rynku

Oppo jest jednym z ubiegłorocznych zwycięzców, zwiększając swój udział w rynku z 5,31% do 6,4%. W liczbach bezwzględnych na początku może się to wydawać bardzo mało, ale w wartościach względnych jest to wzrost o około 20%. Oppo zapewnia podobny ogólny pakiet jak Xiaomi, który opiera się na dobrym sprzęcie i przystępnych cenach.

Oczekuje się, że udział w rynku wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ marka jest szczególnie popularna w krajach rozwijających się. Powinno to odbywać się kosztem uznanych producentów, takich jak Samsung, Huawei, a może nawet Xiaomi.

5. Huawei – 5,25% udziału w światowym rynku

Z drugiej strony Huawei był jednym z największych przegranych w zeszłym roku. Firma od lat boryka się z restrykcjami, jakie nałożyły Stany Zjednoczone w związku z podejrzeniem o szpiegostwo. Do tej pory wielu producentów chipów nie może dostarczać Huawei krytycznego sprzętu, a nawet ważne usługi Google nie działają fabrycznie.

Na początku 2022 roku Huawei nadal miał udział w rynku na poziomie 7,19%, który spadł do 5,25% w ciągu ostatniego roku do grudnia 2022 roku. Ze względu na obowiązujące ograniczenia i konkurencję krajową, ten trend spadkowy prawdopodobnie się utrzyma.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android