Activision Blizzard potwierdza, że ​​mandat na szczepionki się skończył, pracownicy odejdą 4 kwietnia

Activision Blizzard potwierdza, że ​​mandat na szczepionki się skończył, pracownicy odejdą 4 kwietnia

Activision Blizzard oficjalnie znosi swój mandat na szczepionki dla pracowników amerykańskich korporacji, a pracownicy ogłosili, że planują wyjść na znak protestu. Firma potwierdziła The Verge, że zakończyła już mandat, a A Better ABK, organizacja zrzeszająca pracowników Activision Blizzard na rzecz lepszych warunków pracy, zapowiedziany w piątek że pracownicy wyjdą z pracy 4 kwietnia o godzinie 13:00 czasu wschodniego na znak protestu. Jessica Gonzalez, była pracownik Activision Blizzard i założycielka A Better ABK, pierwotnie ujawniła, że ​​firma zmienia swoją politykę dotyczącą szczepień na Twitterze w czwartek wieczorem. Na serii zrzutów ekranu udostępniła tekst e-maila wysłanego przez Briana Bulatao, dyrektora administracyjnego firmy. „Ze skutkiem natychmiastowym znosimy nasz mandat na szczepionki dla wszystkich pracowników w USA” – mówi Bulatao w tekście udostępnionym przez Gonzaleza. Bulatao omówił także zasady firmy dotyczące powrotu do biura, choć przyznał, że różnią się one w zależności od firmy. Dziennikarz gier Bloomberg, Jason Schreier, poinformował w e-mailu wkrótce po.

„W ramach powrotu do urzędu Blizzard i Activision Blizzard przeprowadzili kilka sesji opinii i ankiet w ciągu trzech miesięcy, pod koniec których postanowili nakazać szczepionkę pracownikom wchodzącym na urząd” – powiedział przedstawiciel ABK Workers Alliance do wielokąta. „To była umowa, na mocy której ludzie zgodzili się wrócić. Ta ostatnia zmiana nie została wprowadzona przez żadnych pracowników, zanim została ogłoszona”. W piątek Bulatao wysłał kolejny e-mail, aby wyjaśnić politykę firmy — pozornie zapewniając pracowników, że nie wszyscy będą musieli wracać do pracy, jeśli poczują się niekomfortowo. „W przypadku większości naszych pracowników nadal działamy w ramach możliwości dobrowolnego powrotu do biura” – powiedział w e-mailu udostępnionym The Verge. „Chociaż w całej firmie nie wymagamy szczepień, aby wejść do naszych budynków w USA, nadal do liderów Activision Publishing, Blizzard i King należy określenie procesów i zasad, które najlepiej sprawdzają się w przypadku ich pracowników i lokalizacji w oparciu o lokalne warunki i ryzyko.” Schreier również zgłaszane że szef Blizzarda, Mike Ybarra, wysłał w piątek e-mail, w którym powiedział, że Blizzard będzie wymagał szczepień przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy.

Lepsze wykonanie ABK trzy wymagania firmy w piątek, co zacytuję poniżej i które możecie zobaczyć w zamieszczonym poniżej tweecie:

Natychmiastowe odwrócenie się od zniesienia obowiązku szczepień Praca zdalna powinna być oferowana jako stałe rozwiązanie Decyzja o pracy zdalnej lub w biurze powinna być podejmowana przez każdego pracownika z osobna

Po wyjaśnieniach Activision Blizzard grupa retweetowała pracownik Blizzarda ale jak dotąd nie opublikowała własnej odpowiedzi.

Nie jest jasne, ilu pracowników ma wyjść, a według Polygon „przedstawiciel grupy nie miał szacunkowej liczby uczestników”. Gonzalez nie odpowiedział na wiadomość DM na Twitterze, a konto A Better ABK na Twitterze nie odpowiedziało na tweeta z prośbą o wyjaśnienie. Activision Blizzard nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Pracownicy Activision Blizzard wcześniej wyszli w odpowiedzi na skandale, które ostatnio nękają firmę. W lipcu pracownicy wyszli po tym, jak kalifornijskie molestowanie seksualne pozwało firmę, a ponad 350 osób było obecnych, według The Washington Post. Ponad 150 osób wzięło udział w strajku po wybuchowym raporcie Wall Street Journal, w którym zarzuca się, że dyrektor generalny Bobby Kotick był świadomy zarzutów dotyczących niewłaściwego zachowania seksualnego w firmie, według Polygon. Kolejny strajk miał miejsce po zwolnieniach kilkunastu pracowników kontroli jakości, którzy pracowali w studiu zajmującym się niezwykle udaną serią Call of Duty, z co najmniej 200 osób, które odeszło, według The Washington Post. Oto pełne oświadczenie Activision Blizzard dla The Verge, za pośrednictwem rzecznika Kelvina Liu:

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy, w tym w naszej polityce powrotu do biura. Chociaż mandat dotyczący szczepień Activision Blizzard w Stanach Zjednoczonych został zniesiony, w przypadku większości naszych pracowników nadal istnieje możliwość dobrowolnego powrotu do biura. Ponadto pracowników, którzy nie czują się komfortowo po powrocie do biura, zachęcamy do współpracy z przełożonym i naszym zespołem HR w celu zbadania możliwości organizacji pracy, które odpowiadają ich indywidualnym sytuacjom. Będziemy nadal monitorować warunki i w razie potrzeby wprowadzać zmiany w polityce. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy pracownicy mogą uczestniczyć w strajku, aby wyrazić swoje poglądy. Firma popiera prawo naszych pracowników do wyrażania swoich opinii w sposób bezpieczny i niezagrażający i nie będzie brać odwetu za jakąkolwiek decyzję o udziale w strajku. Firma ma również nadzieję, że ci, którzy odejdą, będą zachowywać się legalnie, bezpiecznie i bez przemocy.

A oto tekst ostatniego e-maila Briana Bulatao:

Od: Brian Bulatao
Temat: Aktualizacja polityki szczepień
Data: 1 kwietnia 2022
Wczoraj podzieliłem się informacją, że znosimy nasz korporacyjny mandat na szczepionki dla wszystkich pracowników w USA. W wyniku pytań, które pojawiły się od tego czasu, chcę wyjaśnić, co to oznacza w kontekście podejmowania decyzji w całej naszej organizacji o tym, co jest najlepsze dla danej jednostki biznesowej lub lokalizacji. Po pierwsze, od początku pandemii zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Nasze decyzje opierają się na wdrażaniu standardów, które spełniają lub przewyższają lokalne wytyczne w społecznościach, w których żyjemy i pracujemy. A dla większości naszych pracowników nadal działamy w ramach możliwości dobrowolnego powrotu do biura. Będziemy nadal monitorować warunki i w razie potrzeby wprowadzać zmiany w polityce. Chociaż w całej firmie nie wymagamy szczepień, aby wejść do naszych budynków w USA, nadal do liderów Activision Publishing, Blizzard i King należy określenie procesów i zasad, które najlepiej sprawdzają się dla ich pracowników i lokalizacji w oparciu o lokalnych warunków i ryzyka. Dziękujemy za twoją opinię. Będziemy nadal wyjaśniać nasze plany w miarę zbliżania się do pełnej daty powrotu. Brian

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android