Zasady publikacji i dyskusji

1. Szanujemy godność każdego człowieka, nie atakujemy personalnie osób, ale dyskutujemy merytorycznie o ich działaniach, wypowiedziach itd.

2. Piszemy na temat (poruszony w artykule, wątku dyskusji) - nie odbiegamy od niego, a wymianę zdań na inne tematy można rozpocząć na Forum. Wypowiedzi nie na temat będą usuwane.

3. Dyskutujemy koncentrując się na meritum artykułu czy wypowiedzi, a nie na osobie, z którą się dyskutuje. Przestrzegamy kultury wypowiedzi, w tym szczególnie zakazane są wypowiedzi "ad personam".

4. Zachowujemy jasność wywodu, nie rozwijamy wątków pobocznych.

5. Piszemy w sposób rzeczowy, spójnie myślowo.

6. Nie stosujemy bezpodstawnych uogólnień, nie podpartych faktami i argumentami.

7. Nie zachowujemy się wulgarnie.

8. Jeśli dyskutujący przedstawia zarzuty wobec jakiejś osoby, zobowiązany jest zrobić to w sposób rzetelny i kulturalny oraz podać wiarygodne źródła swoich informacji. Osoby specjalizujące się w atakowaniu osób publicznych i członków społeczności naszej witryny, samego portalu - będą z niego usuwane.

9. Nie jest dopuszczalne uprawianie propagandy partyjnej w dyskusjach na naszej witrynie. Traktujemy to jako rodzaj spamu politycznego. Osoby, których główną aktywnością jest krytykowanie ich "ulubionych" osób publicznych lub partii - będą wypraszane z portalu.

10. Nie stosowanie się do reguł zawartych w Regulaminie, ma przewidziane odpowiednie konsekwencje,

 • usunięcie postu
 • wysłanie ostrzeżeń e-mailem
 • publikacja ostrzeżeń pod wypowiedziami
 • zawieszenie obecności na witrynie
 • usunięcie z witryny

11. Dane dyskutantów pozostają do (z wyłączeniem sytuacji określonych w przepisach) wiadomości administratorów, wszelkie prośby o dane użytkownika (potwierdzenie tożsamości, adres e-mail), kierowane są do adresata, pełnimy rolę pośrednika.

Zastrzeżenia prawne:

nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi dyskutantów poszczególne ustawy określają granice swobody wypowiedzi, szczególne takie jak: kodeks karny (w tym: przepisy poświęcony ochronie czci, zakazie propagowania ustrojów totalitarnych, nie znieważaniu grup lub osób,) kodeks cywilny (ochrona dóbr osobistych: art. 23, 24), ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. ( m.in.: regulacje poświęcone wykorzystywaniu cudzych utworów w całości lub we fragmentach, prawo cytatu, ochrona praw osobistych i majątkowych).

12. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszej witryny oraz mogą służyć do celów statystycznych. Jeśli ich nie blokujesz, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

W telegraficznym skrócie:

Dyskutując...

 1. Z kulturą, pamiętaj, że to Prawica.net ;-)
 2. Nie atakuj osób, ale problemy
 3. Pisz rzeczowo i na temat

Udanych publikacji i owocnej dyskusji ;-)

P.S. 4-08-2015
techniczna uwaga - powtarzanie usuniętych komentarzy - w postaci np. dyskusji z moderatorami o zasadach - prowadzi do usunięcia tego komentarza.

Dyskusja

oto TBM

ściganie

Mam pytanie, czy "atakowanie personalne" mogłoby być ścigane tylko na wniosek atakowanego, a nie z urzędu?

Atak atakowi nie równy i chyba poczucie osoby atakowanej jest ważniejsze niż poziom wrażliwości moderatorów.

pozdrawiam
TBM
ps
w każdym razie proszę Moderatorów o nie kasowanie ataków personalnych na mnie - wolę je przeczytać i wyrobić sobie zdanie niż zobaczyć informację "wpis usunięty" i wyobrażać sobie "bógwico" :)

oto TBM

tarcza to nie bunkier

cytuję admin:

jak i ze strony moderatorów, którzy dbają o moralną czystość komentarzy

Ale trzeba pamiętać, że honores mutant mores. Chodzi o dość rygorystyczne przestrzeganie zasady, że nie wystarczy, że któremuś z moderatorów nie podoba się czyjś pogląd, zapatrywanie czy nawet słownictwo.

Przy moderacji najtrudniej jest pozbyć się własnych antypatii i sympatii. Korci, oj korci, żeby prócz odporu godnościom osobistom dać adwersarzowi odczuć potęgę uprawnień. Zwłaszcza, że moderatorzy są także komentatorami i dyskutują - jak inni.

pozdrawiam
TBM

oto TBM

spx

Spoko. Wiem, że to się jakoś utrze. Dlatego się czepiam, żeby można było uzyskać jakąś trwałą równowagę, która może jak wiadomo powstać tylko przy istnieniu przeciwstawnych sił.

A że sam jakiś czas pełniłem funkcję moderatora, wiem jak trudno jest nie kliknąć "usuń" - jak można "usuń" kliknąć. :D

No bo przecież on to takie bzdury pisze! :D

pozdrawiam
TBM
ps
"spoko" jest już passe :D teraz mówi się "spx" [czyt. spoks] :D

oto Whiteresistance

Panie Tadeuszu

Ale trzeba pamiętać, że honores mutant mores. Chodzi o dość rygorystyczne przestrzeganie zasady, że nie wystarczy, że któremuś z moderatorów nie podoba się czyjś pogląd, zapatrywanie czy nawet słownictwo.

Przy moderacji najtrudniej jest pozbyć się własnych antypatii i sympatii. Korci, oj korci, żeby prócz odporu godnościom osobistom dać adwersarzowi odczuć potęgę uprawnień. Zwłaszcza, że moderatorzy są także komentatorami i dyskutują - jak inni.

Nie ma sensu gdybać gdyż póki co takie sytuacje nie miały miejsca. Nie spotkałem się jeszcze z podważeniem mojej decyzji przez forumowiczów co wskazuje,że aprobują moje działania. No może oprócz Pana Samografa ,który miał pretensje,że skasowałem mu pusty komentarz z jedną kreską. Jestem moderatorem,czytelnikiem i komentatorem - nie przeszkadza mi to w niczym. Szanuje poglądy innych ludzi i zdaje sobie sprawę ze swojej omylności.

ps. Admin w moim panelu znikła możliwość "usuń" i "edytuj" czy coś się stało?

oto TBM

podważanie

cytuję Whiteresistance:

Nie spotkałem się jeszcze z podważeniem mojej decyzji przez forumowiczów co wskazuje,że aprobują moje działania

Ja również nie podważam, co nie znaczy, że aprobuję :)

To Pan jest przecież autorem tego postu, w którym pisze Pan wyraźnie:

w tym temacie Pan Krzysztof M.napisał 3 komentarze jeden pod drugim,chciałem zrobić adnotacje korzystając z praw moderatora gdzie pouczyłbym go przed spamem, te 3 posty można byłoby zawrzeć w jednym,wystarczyło dobrze zacytować odpowiednie fragmenty.

nie należę do admiratorów p. Krzysztofa M., i myślę, że nawet dla niego nie jest tajemnicą, co sądzę o jego wpisach.

Ale jednak zatrwożyła mnie trochę myśl, że ktoś chce go pouczać, korzystając z praw moderatora. Przez 10. lat - czyli od początku mojej bytności na PN takich pomysłów nie bywało... choć zdarzały się takie okresy, że nie dawało się wytrzymać i chciałem odejść. Pan Krzysztof napisał trzy komentarze - i pouczanie go, że mógł to zrobić w jednym jakby lepiej zastosował cytaty... "Lepiej" według kogo?

O takich właśnie pokusach czyhających gdzieś w czarnych otchłaniach naszych dusz pisałem gdy wspominałem o tych honores :)

pozdrawiam
TBM

oto MG

Hmm,,,

Myślę, że "telegraficzny skrót" z powodzeniem wystarczyłby za regulamin. Im głębiej w szczegóły, tym mniej życiowe prawo, a im mniej życiowe prawo - tym większy dysonans między szacunkiem dla niego i jego zastosowaniem.

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.