Zasady publikacji i dyskusji

Pragniemy, aby Prawica.net była otwartym miejscem dyskusji, na którym ścierają się różne poglądy, przy czym komentatorzy wzajemnie się szanują. Spierają na argumenty, nie atakując osobiście.

Jakkolwiek, uważamy, że członkowie (Autorzy i Komentatorzy) PN są osobami o wysokiej kulturze osobistej i przestrzegają elementarnych zasad komunikacji, chcielibyśmy - świadomi niedoskonałości - utrzymywać i podnosić poziom serwisu, dlatego przedstawiamy poniżej zbiór zasad publikacji i dyskusji:

1. Szanujemy godność każdego człowieka, nie atakujemy personalnie osób, ale dyskutujemy merytorycznie o ich działaniach, wypowiedziach itd.

2. Piszemy na temat (poruszony w artykule, wątku dyskusji) - nie odbiegamy od niego, a wymianę zdań na inne tematy można rozpocząć na Forum. Wypowiedzi nie na temat będą usuwane.

3. Dyskutujemy koncentrując się na meritum artykułu czy wypowiedzi, a nie na ośmieszaniu osoby, z którą dyskutuje, czy rozwijaniu wątków pobocznych.

4. Zachowujemy jasność wywodu.

5. Piszemy w sposób rzeczowy, spójnie myślowo.

6. Nie stosujemy bezpodstawnych uogólnień, nie podpartych faktami i argumentami.

7. Przestrzegamy kultury wypowiedzi, w tym zwłaszcza powstrzymywanie się od ataków "ad personam". Nie zachowujemy się wulgarnie.

8. Jeśli dyskutujący przedstawia zarzuty wobec jakiejś osoby, zobowiązany jest zrobić to w sposób rzetelny i kulturalny oraz podać wiarygodne źródła swoich informacji. Osoby specjalizujące się w atakowaniu osób publicznych i członków społeczności naszej witryny, samego portalu - będą z niego usuwane.

9. Nie jest dopuszczalne uprawianie propagandy partyjnej w dyskusjach na naszej witrynie. Traktujemy to jako rodzaj spamu politycznego. Osoby, których główną aktywnością jest krytykowanie ich "ulubionych" osób publicznych lub partii - będą wypraszane z portalu.

10. Nie stosowanie się do reguł zawartych w Regulaminie, ma przewidziane odpowiednie konsekwencje,

  • usunięcie postu
  • wysłanie ostrzeżeń e-mailem
  • publikacja ostrzeżeń pod wypowiedziami
  • zawieszenie obecności na witrynie
  • usunięcie z witryny

11. Dane dyskutantów pozostają do (z wyłączeniem sytuacji określonych w przepisach) wiadomości administratorów, wszelkie prośby o dane użytkownika (potwierdzenie tożsamości, adres e-mail), kierowane są do adresata, pełnimy rolę pośrednika.

Zastrzeżenia prawne:

nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi dyskutantów poszczególne ustawy określają granice swobody wypowiedzi, szczególne takie jak: kodeks karny (w tym: przepisy poświęcony ochronie czci, zakazie propagowania ustrojów totalitarnych, nie znieważaniu grup lub osób,) kodeks cywilny (ochrona dóbr osobistych: art. 23, 24), ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. ( m.in.: regulacje poświęcone wykorzystywaniu cudzych utworów w całości lub we fragmentach, prawo cytatu, ochrona praw osobistych i majątkowych).

12. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszej witryny oraz mogą służyć do celów statystycznych. Jeśli ich nie blokujesz, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Udanych publikacji i owocnej dyskusji ;-)

Zmiany
- 13 grudnia 2012 - przeredagowanie
- dodanie punktu 10 - 6 maja 2006
- dodanie punktu 9 - 31 stycznia 2006
- poprawione 8 września 2005
- 21 maja 2006 - drobna korekta p. 8 ("politycy" - "osoby publiczne", "wspólnoty" - "społeczności")
- poprawione 28 czerwca 2010
- dodano marzec 2013

Uważasz, że to wartościowa witryna?

Wspieraj swój portal Prawica.net = Świat prawicowych idei