Żydzi

Podziemne państwo walczy z okupacją. Mural z Baumanem zniszczony

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN stworzyły przy Dworcu Gdańskim w Warszawie galerię murali pt. "Witamy w domu", projekt zadedykowany osobom, które musiały wyjechać z Polski w związku z wydarzeniami w marcu 1968 roku.

polin

Oddziały podziemnego ruchu oporu zniszczyły mural z Baumanem - został zamalowany hasłami "morderca" i "mjr UB".

Polskojęzyczna radiostacja głosi "ogrom zbrodni Polaków na Żydach"

TOK FM, radiostacja Gazety Wyborczej, poświęca całe audycje na promocję książki "Centrum Badań nad Zagładą Żydów", pod tytułem "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski".

To dwutomowe studium pod redakcją Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, którzy przez pięć lat prowadzili badania w dziewięciu regionach Polski.

Wrocław popiera Izrael, protestuje przeciw antysemityzmowi

Setki Polaków (około 500) maszerowało we Wrocławiu w poparciu państwa Izrael i przeciwko antysemityzmowi. Świętowano 70 lat państwa Izrael w marszu solidarności.

Maszerujący nieśli mapy Polski z napisem: "Mój dom jest twoim domem", "Izrael, jesteśmy z tobą".

Marsz zorganizowało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów Polsce. Uczestniczyła ambasador Izraela Anna Azari. Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz stwierdził, że jest to także marsz przeciwko antysemityzmowi.

Izraelska fabryka Polaków

Jan Piński pisze o polityce nadawania obywatelstwa przez władze rządzące w Polsce po 1989 r.

„Ponad 27 tysięcy obywateli Izraela otrzymało w latach 2002-2017 r. polskie obywatelstwo. Pobiliśmy swoisty rekord. Żaden wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa nie został rozpatrzony negatywnie. Seryjna „produkcja” nowych obywateli polski trwa w najlepsze i od trzech lat przekracza 3,5 tys. rocznie.

Nie, Polacy nie są współodpowiedzialni za Holocaust

Wojna z zasady sprzyja brutalizacji życia codziennego i wzrostowi przestępczości. Ponieważ Żydzi zostali wraz z podjętą przez władze III Rzeszy decyzją o ich fizycznej eksterminacji całkowicie pozbawieni ochrony prawnej, przeto dla rozmnożonego w warunkach wojennych przestępczego półświatka i marginesu społecznego stali się łatwym łupem.

Pages

Subscribe to RSS - Żydzi