Ziobro

Brukselski głos do Polski: została przekroczona czerwona linia.

Ważni członkowie Parlamentu Europejskiego zabrali głos i wyrazili troskę o praworządność w Polsce. Chodzi o ostatnie przegłosowanie ustawy, która zakłada zmianę w sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Dudy.

Manfred Weber, przewodniczący grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim oraz eurodeputowany Esteban González Pons, wiceprzewodniczący grupy EPP (European People Party) ds. Prawnych i Wewnętrznych, zareagowali na głosowanie w sprawie reformy sądownictwa, które odbyło się w polskim Sejmie:

Zbeszczeszczenie grobu Bieruta. Prokuratur Generalny interweniuje w obronie sprawców

1 sierpnia, w dniu 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Policja, bez wiedzy i udziału prokuratury, zatrzymała na warszawskich Powązkach dwójkę młodych ludzi, którzy na nagrobku Bolesława Bieruta namalowali czerwoną gwiazdę i napisali "Kat".

U ministra sprawiedliwości interweniowały posłanki PiS: Małgorzata Gosiewska i Anita Czerwińska (wg RMF FM). Ich niezadowolenie budziło nie tylko działanie policjantów, ale też prokuratora dyżurnego, który mimo telefonów od posłanek nie chciał interweniować.

Komenda Stołeczna Policji wszczęła postępowanie wyjaśniające

Min. Ziobro zapowiada wymianę prokuratorów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział w,programie „Dziś wieczorem” (TVP Info) wymianę prokuratorów:

Wymienimy tych prokuratorów, którzy nie chcą walczyć z przestępczością i tolerują zamiatanie spraw pod dywan. Tych, którzy odpowiadają np. za sprawę Amber Gold albo sprawę SKOK Wołomin

Subscribe to RSS - Ziobro