wojna

Ameryka zwiększa liczbę wojsk w Europie, Syrii, Afganistanie

W ostatnim tygodniu ukazały się kolejne informacje mówiące o zwiększaniu liczby wojsk amerykańskich na ważnych teatrach wojennych.

Gen. Joseph Votel, dowódca U.S. Central Command powiedział w czwartek, że podniesienie liczebności wojska w Afganistanie jest obecnie dyskutowane w Pentagonie. Zadaniem do wykonania jest wyjście z impasu 15-letniej wojny w tym kraju.

Pismo wojskowe "Stars and Stripes" podało potwierdzoną informację, że armia amerykańska planuje przystosowanie dwóch lokalizacji w północnych Niemczech na ok 4 tysiące żołnierzy.

W Mosulu koalicja zabija więcej cywili niż dzisiaj Rosjanie

Koalicja prowadzona przez Amerykę w walkach o Mosul zabija więcej cywilów niż obecnie Rosja w Syrii. Siły koalicji rozpoczęły bombardowanie miasta z powietrza. Dane takie podaje organizacja Airwars.

Szacuje się, że Rosjanie w styczniu zabili między 138 a 248 cywilów. Koalicja amerykańska w Iraku podaje, że od początku operacji w lecie 2014 zginęło 199 cywili, Airwars ocenia ilość cywilnych ofiar między 2,405 a 3,517.

syria

Estończycy ćwiczą wojnę z Rosją

25-tysięczna Liga Obrony Estonii - paramilitarna organizacja - ćwiczy obecnie regularnie, przeprowadzając także międzynarodoe manewry zimowe.

Ćwiczenia nazywają się "Utria" na pamiątkę historycznego zwycięstwa Estończyków nad Rosjanami w 1919 r. Ćwiczenia Utria zgromadziły Estończyków, Niemców, Polaków i Finów, ćwiczących w trudnych zimowych warunkach na granicy Rosji.

Na zakończenie ćwiczeń uczestnicy wystrzelili salwę w kierunku Rosji.

Pierwsze bombardowania pod dowództwem Trumpa

W sobotę amerykańskie siły specjalne przeprowadziły pierwsze bombardowania Jemenu na rozkaz prezydenta Trumpa.

W napadzie w dystrykcie Yakla zginęło 41 podejrzewanych o przynależność do Al Kaidy i 16 cywili (8 kobiet i ośmioro dzieci).

Helikoptery Apache zaatakowały domy przywódców plemiennych, szkołę, meczet,

Zachód obawia się wojny, zagrożenie - Rosja

Serwis YouGov przeprowadził badania w kilku krajach Zachodu na temat obaw mieszkańców dotyczących wojny. Jak się okazuje, aktywność medialna, strasząca wojną, jest bardzo skuteczna. Większość mieszkańców Zachodu spodziewa się w najbliższym czasie wojny. Najbardziej w USA, Francji i Niemczech.

war

Większość ankietowanych za główne zagrożenie uważa Rosję, co trudno uznać za sensację, sledząc politykę mediów ostatnich kilku lat.

Pages

Subscribe to RSS - wojna