wiara

Izrael przegrał podatkową wojnę z Bazyliką Narodzenia Pańskiego

Izrael, władze Jerozolimy nałożyły podatki od 887 różnych własności na terenie miasta wartości ponad 632 mln zł. Władze planowały obciążenie wspólnot chrześcijańskich podatkiem od nieruchomości, z którego historycznie Kościoły były zwolnione. Izraelska komisja ministerialna spotkała się, by przedyskutować projekt ustawy, która pozwoliłaby państwu wywłaszczać ziemię w Jerozolimie sprzedaną przez grekokatolików i kościoły rzymskokatolickie od 2010 roku.

Coming-out księdza podczas mszy przy owacjach na stojąco

Ksiądz z parafii rzymskokatolickiej w Milwaukee przyznał się przed parafianami do tego, że jest homoseksualistą. Gregory Greiten podkreśla, że chce w ten sposób przełamać milczenie gejów w duchowieństwie i pozwolić im odzyskać swój głos.

Zgromadzeni na niedzielnej mszy wieczornej w parafii św. Bernadetty, zgotowali mu zaraz po tym owacje na stojąco.

Dobrej niedzieli i smacznego obiadu

Wypada przypomnieć, jaka jest nauka Kościoła o pracy w niedzielę. Oczywiście istotą niedzieli jest Msza Święta, modlitwa, refleksja natury religijnej tudzież spotkanie z bliskimi. Ale nikt nie domaga się, by samotny chrześcijanin spędzał Dzień Pański – przed i po Mszy – leżąc i studiując fakturę ściany czy sufitu.

Uciszyć kościoły - mandaty za zbyt głośne dzwony

Rybnickie parafie są karane za to, że ich dzwony zbyt głośno biją. Najpierw skarżono się na parafię Królowej Apostołów, potem bazylikę św. Antoniego. Dostało się nawet proboszczowi małego kościółka na terenie szpitala psychiatrycznego.

- Zapłaciliśmy mandat, ale dostaliśmy drugi, mimo że już ściszyliśmy dzwony. Jestem w kontakcie z mecenasem. Nie mamy już chyba innego wyjścia jak tylko wystąpić na drogę sądową - mówi ojciec Jan Pilek, proboszcz parafii Królowej Apostołów.

Pages

Subscribe to RSS - wiara