Węgry

Senator PiS protestuje w Budapeszcie przeciwko Orbanowi

Senator PiS, Waldemar Bonkowski, w czasie uroczystości 15 marca w Budapeszcie, demonstrował przed przemówieniem premiera Orbana trzymając także polską flagę. Na plakacie był napis:


"Panie Orban, dlaczego skrzywdził Pan polskich braci"

"Mr. Orban. You hurt your Polish brothers. WHY?!"

Treść transparentu to nawiązanie do decyzji Orbana z ostatniego szczytu unijnego, gdy premier Węgier nie poparł kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Orban wymiata Sorosa z Węgier

Węgrzy planują rozwiązać problem "organizacji pozarządowych (NGO)", finansowanych zza granicy. W tym przez Sorosa. Projekt ustawy już w parlamencie.

Szilard Nemeth, wiceprzewodniczący Fideszu powiedział, że rząd i parlament użyją "wszystkich dostępnych narzędzi", żeby "wymieść" NGO fundowane przez zagranicznych sponsorów, takich jak George Soros. "Służą oni bowiem globalnemu kapitalizmowi i narzucają poprawność polityczną narodowym rządom".

Węgierskie miasto chroni się przed islamem i homoseksualizmem

węgry

Węgierskie miasteczko Ásotthalom, położone na granicy z Serbią, wprowadziło zakaz publicznego wyznawania islamu i promocji homoseksualizmy.

Ásotthalom było jednym z miejsc, które najbardziej ucierpiało w czasie kryzysu imigracyjnego w 2015 r.
Inicjatorem zakazu był burmistrz László Toroczkai, który jest wiceprezesem prawicowego Jobbiku. Wcześniej wsławił się takimi akcjami:

Węgry z pomocą chrześcijanom Bliskiego Wschodu

Rząd Viktora Orban tworzy stanowisko pełnomocnika rządu ds. prześladowań chrześcijan. Ma nim zostać Tamás Török.

Decyzja jest efektem wizyty Viktora Orbana w Watykanie i spotkanie tam religijnych liderów chrześcijańskich wspólnot z Bliskiego Wschodu. Minister gospodarki Mihály Varga zatwierdził sumę 3 milionów Euro na potrzeby pomocy chrześcijanom.

Pages

Subscribe to RSS - Węgry