węgiel

Likwidacja KWK Makoszowy

Ministerstwo Energii zaakceptowało plan likwidacji KWK Makoszowy
GospodarkaWiadomości14.03.2017 o 14:26, Marcin Hirnyk Powiększ czcionkę AAA

Program likwidacji zaakceptowany przez Ministra Energii przewiduje prowadzenie procesów likwidacji KWK ”Makoszowy” do 2021 roku. Likwidacja może kosztować do 490 mln zł.

Chiny nakładają sankcje węglowe na sojuszniczą Koreę Północną

Chiny Ludowe nałożyły sankcje na Koreę Północną i zaprzestały zakupów węgla kamiennego importowanego od sąsiada do końca 2017 r. Jako powód podano dostosowanie się do sankcji ONZ, a nieoficjalnie mówi się o koreańskich próbach broni jądrowej.

Chiny importują węgiel z Północnej Korei za $1.9 miliarda, rezolucja ONZ pozwala na 400 milionów, jednak zablokowano całkowicie import.

40 procent północnokoreańskich dochodów w twardej walucie pochodzi ze sprzedaży węgla.

Korea Północna nazwała Chiny "wasalem USA", który "tańczy jak mu Stany zagrają".

Rząd zaczyna zamykać kopalnie, od Krupińskiego

Rząd zdecydował się na zamknięcie kopalni „Krupiński” i dał zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej zgodę na przekazanie do SRK do końca stycznia 2017 r. Kopalnia odnotowała w 2015 r. 200 mln zł strat.

Decyzję o zamknięciu "Krupińskiego" podjęto w związku z podpisanym 29 lipca porozumieniem między JSW a finansującymi spółkę PZU, PKO BP i BGK. "Ustalony został harmonogram czynności, które mają zostać podjęte przez JSW w związku z procesem restrukturyzacji w okresie do zawarcia umowy restrukturyzacyjnej" - czytamy w komunikacie spółki.

Subscribe to RSS - węgiel