Unia

Petru wzywa światowych przywódców do solidarności z Polską

Presja środowisk opozycji demokratycznych jest naprawdę wielka. Ostatnia sytuacja polityczno- prawna (rewolucja w sądach) wzbudza wielkie kontrowersje nawet wśród środowisk dotąd nie protestujących.

Ryszard Petru (Nowoczesna) podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że napisał list do przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego.

Po ostatnim przegłosowaniu ustaw (o KRS i sądach powszechnych) przewodniczący .Nowoczesnej uznał, że PiS jest gotów na wszystko.

Bruksela grozi Turcji sankcjami

Rada Europy na szczycie w grudniu będzie rozpatrywać kwestię nałożenia sankcji ekonomicznych na Turcję z powodu łamania przez nią praw człowieka, szczególnie zapowiedzi przywrócenia kary śmierci.

Poinformował o tym przewodniczący Parlamentu Martin Schulz, który zastrzegł, że taki krok pozbawiłby Unię możliwości współpracy z opozycją turecką.

Brytyjskie warunki pozostania w Unii

Zostały opublikowane nieoficjalne warunki pozostania przez Wielką Brytanię w Unii Europejskiej.

1. Wyłączenie (opt-out) dla UK z fundamentalnej zasady Unii - postępującej integracji, dającej gwarancję, że W Brytania nie zostanie zmuszona do zostania częścią europejskiego super-państwa.

2. Gwarancja, że Euro nie jest i nie będzie oficjalną walutą Unii, że jest ona wielowalutową organizacją.

3. Danie prawa parlamentom narodowym do uchylania dyrektyw Parlamentu Europejskiego, system tzw. “red card”.

Subscribe to RSS - Unia