Ukraina

Amerykanie i Kanadyjczycy szkolą ukraińskich podoficerów

Szwajcarska gazeta Le Temps opisała funkcjonujący na zachodzie Ukrainy tajny ośrodek szkoleniowy, w którym armia amerykańska szkoli Ukraińców. Poligon znajduje się w Jaworowie i od 2015 r. stacjonują tam amerykańscy instruktorzy w liczbie 200 i 250 żołnierzy kanadyjskich. Odwiedzają bazę także wojskowi brytyjscy a nawet estońscy.

Od 2015 roku przeszło tam szkolenia około 6 tysięcy ukraińskich wojskowych. Głównym celem jest wyszkolenie kadry podoficerskiej.

Ukraina producentem dzieci na sprzedaż.

Ukraina, z powodu biedy, staje się państwem gdzie produkuje się dzieci na sprzedaż. W całym kraju powstają prywatne kliniki dla matek-surogatek, a w internecie mnóstwo reklam. Bogaci bezdzietni ludzie ze wschodu i zachodu uważają, że Ukraina jest dobrym miejscem na znalezienie kobiety do urodzenia im dziecka. Trzeba zaznaczyć, że prawo ukraińskie pozwala tylko na umowy surogatki z małżeństwami kobiety i mężczyzny.

Gruzińscy snajperzy mówią, kto strzelał na Majdanie

Dwóch gruzińskich snajperów, Koba Nergadze i Aleksander Revaziszwili, zeznawało wobec prawników na temat strzałów snajperów na kijowskim Majdanie 2014 r. Zeznania odbierali prawnicy reprezentujący milicjantów Bierkutu.

Obaj byli członkami grup politycznych uczestniczących w rozruchach, a Nergadze był szkolony na Litwie, w Niemczech i Grecji, jak organizować konflikty społeczne i zamieszki.

Tyle propagandy, a Ukraińcy i tak chcą pracować w Rosji

Badania opinii publicznej pisma "Zierkalo Niedieli" pokazały, że Ukraińcy są przychylni pracy w Rosji. 63% uważa, że pracę w Rosji można przyjąć, jeśli nie ma jej w kraju (42%) lub że to żadna różnica, gdzie się pracuje (21%).

urkaina rosja

Jeszcze ciekawiej kształtuje się rozkład regionalny. Na południu 76% wyraża się pozytywnie o pacy w Rosji, na wschodzie 74,5% i 49% na zachodzie Ukrainy.

Pages

Subscribe to RSS - Ukraina