Ukraina

Ukraina lobbuje w Waszyngtonie

Rząd Petro Poroszenko w celu realizacji oczekiwań ukrainskich ze strony USA, wynajął firmę lobbystyczną. U.S. BGR Group za $600 000 rocznie, lub $50 000 miesięcznie. Grupa ta czuwa w Waszyngtonie aby ukraińskie sprawy nie znikły z horyzontu zainteresowań amerykańskich władz. Właśnie wizyta prezydenta Poroszenko w USA, spotkanie z wice prezydentem i zdjęcie prezydentem w Białym Domu jest efektem działalności wynajętych lobbystów.

500 samobójstw wśród uczestników wojny w Donbasie

Arsenij Awakow, szef MSW Ukrainy poinformował o 500 samobójstwach wśród byłych uczestników wojny w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Samobójstwa były popełnione po powrocie ze strefy ATO.

Są to dane ukraińskiej prokuratury wojskowej. Minister poinformował o tym w artykule w "Ukraińskiej Prawdzie".

Ukraina to już EUropa - gejowska parada w Kijowie

W niedzielę w Kijowie przeszła parada gejów i lesbijek, wg policji około 2,5 tysiąca osób. W marszu wzięli udział członkowie organizacji pozarządowych, a także członkowie korpusu dyplomatycznego państw zachodnich.

Środki bezpieczeństwa były podwyższone, policja chroniła pochód , jednak tak doszło do utarczek z narodowcami.

geje ukraina

geje ukraina

Czy Polska potrzebuje przyjaźni z nacjonalistycznymi terrorystami?

Władysław Gulewicz: Polscy prometeiści dobrze wiedzieli kim byli ci, na kogo oni liczyli na Ukrainie w konfrontacji ze Związkiem Radzieckim. Ale oni spodziewali się, że im się uda utrzymać te destruktywne elementy pod kontrolą. Ale się nie udało.

Ukraina zakazuje gieorgijewskiej wstążeczki

Prezydent Poroszenko podpisał ustawę zakazującą "gieorgijewskiej wstążeczki", uznanej za symbol rosyjskiej agresji.

Wstążeczka pochodzi z 1769 roku, gdy caryca Katarzyna ustanowiła order św Jerzego (Gieorgija), któremu towarzyszy czarno - żółta wstążeczka. W 1945 r. order i kolory zostały przywrócone przez Stalina.

ukraina

Wybuch w ambasadzie USA w Kijowie

W nocy ze środy na czwartek eksplodował ładunek wybuchowy na terenie ambasady Stanów Zjednoczonych w Kijowie.

Sygnał o eksplozji dyżurny policji w Kijowie odebrał pięć minut po północy czasu lokalnego (godz. 23.05 w środę w Polsce). Na miejscu pracują policyjni śledczy oraz funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Ukraińska policja zakwalifikowała zdarzenie jako akt terrorystyczny. Według policji ładunek wrzucił na terytorium ambasady nieznany dotychczas sprawca. Amerykańska dyplomacja nie skomentowała do tej pory tego zdarzenia.

Pages

Subscribe to RSS - Ukraina