Tusk

Petru wzywa światowych przywódców do solidarności z Polską

Presja środowisk opozycji demokratycznych jest naprawdę wielka. Ostatnia sytuacja polityczno- prawna (rewolucja w sądach) wzbudza wielkie kontrowersje nawet wśród środowisk dotąd nie protestujących.

Ryszard Petru (Nowoczesna) podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że napisał list do przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego.

Po ostatnim przegłosowaniu ustaw (o KRS i sądach powszechnych) przewodniczący .Nowoczesnej uznał, że PiS jest gotów na wszystko.

Donald TUSK wzywa do zachowania sankcji wobec Rosji

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europy, w czasie szczytu G-7 wezwał do utrzymania snkcji wobec Rosji.

"Od ostatniego szczytu w Japonii nie wydarzyło się nic, co usprawiedliwiałoby zmianę stanowiska w sprawie sankcji wobec Rosji. Będę apelował do przywódców G-7, by podtrzymali te politykę."

Wcześniej doradca Trumpa poinformował, że amerykański prezydent "nie ma w tej sprawie stanowiska". Donald Tusk powiedział że nie znajduje wspólnego języka z prezydentem USA Trumpem na temat Rosji.

Donald Tusk pozostał szefem Rady Europejskiej

Mimo sprzeciwu Polski Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję RE.

"Przeprowadzono głosowanie. Tylko polska premier była przeciw Tuskowi. Nikt nie wstrzymał się od głosu" - powiedział unijny dyplomata w kuluarach szczytu UE.

Zgodnie z traktatem przewodniczący Rady Europejskiej wybierany jest kwalifikowaną większością głosów.

Donald Tusk na Twitterze napisał: "Dziękuję za trzymanie kciuków i serdeczne wsparcie. Pomogło!".

Tusk kandyduje na drugą kadencję

Donald Tusk (59 lat), przewodniczący Rady Europy, ogłosił w czasie szczytu na Malcie, że "jest gotowy służyć drugą kadencje na tym stanowisku".

"Po wielu rozmowach z przywódcami, którzy wyrażali mi swoje poparcie, informuję, że jestem gotowy kontynuować moja pracę.

Obecny mandat przewodniczącego wygasa w maju. Decyzje w tej sprawie zapadają jednogłośnie. Jedynym państwem, które zgłosiło zastrzeżenia jest Polska.

Pages

Subscribe to RSS - Tusk