Trump

Amerykanie bardziej ufają Trumpowi niż mediom

Wyniki sondaży pokazują, że Amerykanie bardziej ufają Trumpowi niż mediom.

49 procent zarejestrowanych wyborców ufa Trumpowi, gdy 42% darzy zaufaniem informacje medialne. Szczególnym poparciem cieszą się decyzje prezydenta Trumpa dotyczące nielegalnych imigrantów.

Z sondażu wynika, ż 90 procent Republikanów uważa media za niewiarygodne.

Unia będzie musiała "liczyć się z wrogością USA"

Szef doradców prezydenta Trumpa - Steve Bannon - spotkał się w ubiegłym tygodniu z ambasadorem Niemiec, Peterem Wittigiem. Poinformował go, że Unia Europejska postrzegana jest jako źle skonstruowana organizacja i USA będzie stawiał na stosunki bilateralne z poszczególnymi państwami.

Informuje o tym Reuters na podstawie anonimowych źródeł, z których jedno zrelacjonowało, że Bannon powiedział ambasadorowi, że Unia Europejska będzie musiała "liczyć się z wrogością USA".

Ludzie Trumpa oskarżeni o kontakty z wywiadem Rosji

The New York Times, na podstawie anonimowych obecnych i byłych urzędników rządowych, poinformował, że na podstawie przechwyconych połączeń telefonicznych wiadomo, że w czasie ubiegłego roku członkowie sztabu wyborczego i współpracownicy Donalda Trumpa utrzymywali kontakty z przedstawicielami rosyjskiego wywiadu.

Donald Trump odpowiedział serią tweetów, oskarżając media o teorie spisakowe, a służby wywiadowcze o kreowanie przecieków:

Doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa rezygnuje z powodu kontaktów z Rosją

Michael Flynn, doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego zrezygnował z tej funkcji. Przyczyną był wyciek e-maili wywiadowczych, w których była informacja o większym zakresie rozmów z Rosjanami przez Flynna niż to deklarowano. Według nich Flynn miał dawać nadzieję Rosjanom na zniesienie sankcji.

W liście rezygnacyjnym zadeklarował że przypadkowo źle poinformował wiceprezydenta o swoich kontaktach z ambasadorem Rosji dotyczących sankcji w grudniu przed rozpoczęciem kadencji prezydenta.

Pages

Subscribe to RSS - Trump