Syria

Norweskie siły specjalne wchodzą do Syrii

Siły specjalne armii norweskiej wkroczyły na teren Syrii w regionie Al-Tanf, gdzie ostatnio miało miejsce bombardowanie sił syryjskich. Jest to regon opanowany przez antyrządowa Wolną Armię Syrii, wspieraną przez USA.

Norwegowie wkroczyli, by wesprzeć ją przeciwko atakującej Syryjskiej Arabskiej Armii, nie popieranej przez USA.

Norweskie siły specjalne przyłączą się do sił amerykańskich i brytyjskich, operujących wewnątrz Syrii w regionie Homs pomimo protestów rządu syryjskiego.

Irak przepuścił oddziały norweskie przez punkty graniczne.

Amerykanie bombardują siły Assada

Samoloty amerykańskiej koalicji zaatakowały w czwartek siły rządowe w Syrii. Syryjski konwój 20 pojazdów wbrew ostrzeżeniom nie zawrócił naruszając "strefę bez konfliktów" - w odległości ok 29 kilometrów czołg, buldożer i inne pojazd zostały zniszczone z powietrza.

Powiadomiło o tym dowództwo operacji Inherent Resolve, twierdząc, że siły Assada stanowiły "zagrożenie dla sił USA i koalicji w At Tant". Jest to baz na południu przy granicy jordańsko-irackiej, gdzie szkoleni są "demokratyczni opozycjoniści syryjscy".

Pod polską flagą ochotnicy walczą w Syrii

Grupa Polaków - ochotników walczy przeciwko ISIS w Syrii. Dołączyli do Międzynarodowej Grupy Zadaniowej „Gniew Eufratu” (22 osoby, członkami grupy są byli żołnierze i operatorzy jednostek specjalnych z całego świata. Wśród nich są weterani Gromu, Formozy, S.A.S, JWK, Rangersów, Legionistów i Marines). Walczą razem z wspieranymi przez USA siłami kurdyjskimi i syryjskimi siłami demokratycznymi (SDF).

Rosja i Turcja tworzą strefy bezpieczeństwa w Syrii, zamknięte dla USA

Tureckie MSZ ogłosiło, że porozumienie w sprawie czterech "stref deeskalacji" - stref bezpieczeństwa w Syrii obejmie całą prowincję Idlib, a także części prowincji Latakia, Hims, Hama, Dara i Kunajtira, część Aleppo, jedno z przedmieść Damaszku. W strefach ma obowiązywać całkowity zakaz używania broni. Syryjskie lotnictwo wstrzyma loty nad tymi obszarami.

Pages

Subscribe to RSS - Syria