suwerenność

Zagraniczne media wychodzą z Rosji

Opozycyjne radio "Эхо Москвы" otrzymało informację od regulatora, że udział zagranicznych właścicieli w akcjonariacie stacji przekracza 20 procent. Urząd wezwał spółkę do zmiany tej sytuacji do 15 lutego, gdyż narusza ona prawo.

W Rosji obowiązuje ustawa o zakazie posiadania większościowych akcji (powyżej 50%) w rosyjskich mediach przez zagraniczne osoby, spółki albo ich reprezentantów w Rosji. W 2015 roku wiele zagranicznych właścicieli odsprzedało swoje akcje.

Filipiny: musimy przełamać swoją zależność od USA

Minister spraw zagranicznych Filipin, Perfecto Yasay, stwierdził w czwartek, że "Ameryka nas zawiodła".

Yasay oskarżył USA o zbudowanie

"niewidzialnych więzów, które blokowały naszą suwerenność, i czyniły podległymi jak mały brązowy braciszek, niezdolny do niepodległości i wolności".

"Przełamanie krępującej zależności Filipin, by skutecznie rozwiązać zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne zagrożenia, to nasz imperatyw. Trzeba skończyć z podległością naszego narodu wobec interesów USA".

Turcja: amerykański ambasador to nie gubernator

Mevlüt Çavuşoglu, minister spraw zagranicznych Turcji, zareagował na krytyczne uwagi ambasady amerykańskiej, mówiąc:

"Po pierwsze - taka metoda interwencji w sprawy wewnętrzne jest nie do zaakceptowania. Nasze zaniepokojenie budzi wiele spraw, m.in. narastający rasizm w USA. Policja zabiła niezliczoną ilość ludzi w USA, jednak nie każę mojemu ambasadorowi w Waszyngtonie wydawać oświadczenia.

Pages

Subscribe to RSS - suwerenność