smoleńsk

Macierewicz prosi USA i UK o włączenie się do śledztwa smoleńskiego

Antoni Macierewicz w kwaterze głównej NATO powiedział dziennikarzom, że o "tragedii smoleńskiej" rozmawiał z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie, amerykańskim generałem Curtisem Scaparrottim i ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem.

- Wydaje się, iż najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia tej sprawy, do wsparcia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która w tej materii działa, i uzyskałem taką zapowiedź, zarówno ze strony pana generała Scaparrottiego (...), jak i pana Michaela Fallona.

Macierewicz: Putin przeraził się

Minister obrony Antoni Macierewicz w cotygodniowym komentarzu „Głos Polski” dla Radia Maryja:

"Putin przeraził się, że prezydent Trump będzie chciał pomóc Polsce odzyskać wrak. Że sekcje zwłok mogą ujawnić, kto naprawdę był sprawcą tej tragedii. Że komisja badająca katastrofę jest coraz bliżej prawdy. Dlatego postanowił wprowadzić w błąd całą światową opinię publiczną."

Niemiecka premiera filmu "Smoleńsk" odwołana

Niemiecka premiera filmy "Smoleńsk" miała odbyć się 7 listopada. Zaproszenia na pokaz do 800 osób rozesłała ambasada RP w Niemczech. Berlińskie kino Delphi odwołało jednak pokaz, argumentując wycofanie się względami bezpieczeństwa i potrzeby ochrony gości oraz samego budynku. Jak podano, władze kina obawiały się też demonstracji.

Na seans zaproszonych było kilkuset gości.

Pages

Subscribe to RSS - smoleńsk