Serbia

W Serbii chcą postawić pomnik Miloszewicza

W Serbii w przygotowaniu jest wzniesienie w centrum Belgradu pomnika byłem prezydentowi kraju - Slobodanowi Miloszewiczowi.

O tym ma zadecydować komisja rządowa, rozpatrująca wniosek. Złożyła go młodzieżówka partii socjalistycznej, którą Miloszewicz założył i która dzisiaj jest w rządzie.

Miloszewicz zmarł w 2006 r. w Hadze, gdzie był sądzony jako przestępca wojenny.
 

Miloszewicz

USA stawiają Serbii ultimatum: Zachód albo Rosja

USA stawiają Serbii ultimatum. Ma się zdecydować, czy jest w układzie z Rosją, czy wstępuje do NATO.

Zastępca asystenta ds. europejskich w State Department Hoyt Brian Yee powiedział w Belgradzie, że wszystko, co robi Rosja "wymaga ciągłej kontroli". "Musimy przeciwdziałać dezinformacji, fałszywym wiadomościom, złe wpływy Rosji czy innego ośrodka zagranicznego". "Intencje Rosji nie są dobre i nie są zbieżne z krajów tego regionu".

Serbia nie chce do NATO

Aleksandar Vučić, prezydent Serbii, ogłosił że Serbia nie ma planów wstąpienia do NATO a także do żadnej innej organizacji militarnej.

Oświadczenie to następuje po serii prowokacji medialnych, w których zapowiadano, że Serbia wkrótce wejdzie w skład NATO.

Pamięć o bombardowaniach Serbii przez siły NATO w 1999 roku jest w kraju wciąż żywa.

serbia

Aleksandar Vucic wygrywa wybory prezydenckie w Serbii

Premier Serbii, Aleksandar Vucic, wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie. w Serbii

"Na podstawie przeliczenia 16.84% oddanych głosów - Aleksandar Vucic uzyskał 203,892 głosów czyli 59.89% - poinformował przewodniczący komisji wyborczej.

Zachód obawia się o tendencje autorytarne w Serbii i rosnące wpływy Rosji w tym regionie. Vucica w czasie kampanii wsparli Władymir Putin i Viktor Orban.

Vucic Putin

Pages

Subscribe to RSS - Serbia