sąd

Brukselski głos do Polski: została przekroczona czerwona linia.

Ważni członkowie Parlamentu Europejskiego zabrali głos i wyrazili troskę o praworządność w Polsce. Chodzi o ostatnie przegłosowanie ustawy, która zakłada zmianę w sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Dudy.

Manfred Weber, przewodniczący grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim oraz eurodeputowany Esteban González Pons, wiceprzewodniczący grupy EPP (European People Party) ds. Prawnych i Wewnętrznych, zareagowali na głosowanie w sprawie reformy sądownictwa, które odbyło się w polskim Sejmie:

Pozwolenie na rewizję u Putina.

Pieczerski sąd (Ukraina) wydał pozwolenie na dokonanie rewizji w kancelarii Putina oraz w Radzie Rosyjskiej Federacji. Chodzi o odnalezienie oryginału pisma jakie skierował były prezydent Ukrainy Janukowicz do prezydenta Putina. W piśmie tym, z dnia 22 lutego 2014, Janukowicz prosił Putina o pomoc w rozwiązaniu konfliktu jaki powstał w związku z rebelią na Majdanie. O istnieniu tego pisma i jego treści wiadomo z posiedzenia Rady Bazpieczeństwa ONZ, gdzie delegacja rosyjska zaprezentowała jego fotokopię.

Ukraiński sąd nie doszukał się rosyjskiej inwazji

Sąd w Kijowie uznał, że agresja Rosji przeciwko Ukrainie nie miała miejsca.

Decydujące było stanowisko prezydenta Ukrainy, który zwrócił się do sądu o nieuznawanie tego faktu.

Stowarzyszenie "Otwarty sąd" przez dwa lata starało się o uznanie za fakt prawny rosyjskiej agresji militarnej na Ukrainę i okupacji jej części. Przez ten czas zebrano ok 1000 dokumentów na rzecz tej tezy.

ukraina sąd

Subscribe to RSS - sąd