Rosja

Devin Nunes: nie ma dowodów na zmowę z Rosją

Republikanin Devin Nunes, szef komitetu wywiadu Kongresu USA, w czasie wywiadu w FoX News, na pytanie "czy komitet ma jakieś dowody na zmowę między kampanią wyborczą Trumpa a Rosją", odpowiedział:

"Dam bardzo prostą odpowiedź. Nie".

Poinformował także, że nie ma dowodów na podsłuchiwanie Trumpa przez Obamę.

usa

Turcy negocjują zakup rosyjskich S-400

W czasie ostatniego spotkania prezydentów Rosji i Turcji 10 marca omawiano zakup przez Turcję systemów obrony powietrznej S-400. Pozytywny charakter rozmów potwierdzono obecnie oficjalnie przez ministra obrony Fikri Işık.

Obecnie negocjuje się finansowanie zakupu.

Turcja próbuje od 2013 r. zakupić taki system, jednak kontrakt z China Precision Machinery Import-Export Corporation został pod naciskiem USA unieważniony w listopadzie 2015 r.

W Rosji wprowadzają prawo ziemi

Rosyjska Duma przyjęła przepisy przyznawania obywatelstwa Federacji Rosyjskiej na podstawie miejsca urodzenia, określane jako "prawo ziemi". .

Jeśli prawo zostanie ostatecznie przyjęte, nie będzie się liczyć jedynie prawo krwi, ale także miejsce urodzenia. Warunkiem będzie znajomość języka rosyjskiego, ale także związek z terytoriami byłego Związku Radzieckiego i imperium rosyjskiego.

Rosja zablokowała ponad tysiąc witryn o narkotykach

Rosja w ciągu ostatnich dwu miesięcy zablokowała ponad tysiąc dwieście witryn o narkotykach, promujących ich używanie. Publikowanie informacji o przygotowaniu, obróbce, użytkowaniu narkotyków, jest zabronione prawnie.

Narkotyki w Rosji to potężny problem - ponad dwa miliony obywateli ich używa regularnie, a 10 milionów przyznaje się do próbowania.

Rosja honoruje rodzicielstwo

Prezydent Putin wręczył na Kremlu "Order Rodzicielskiej Chwały" rodzinie Osjaków, którzy mają 18 dzieci. Nadieżda mówi, że 15 urodziła siłami natury, a trójka urodziła się dzięki cesarskiemu cięciu. "Ta trójka to były wakacje" - twierdzi.

Po upadku ZSRR ludność kraju kurczyła się o 700 tysięcy rocznie, łącznie w latach 1992 - 2009 kraj stracił 6 milionów ludzi, około 4 procent populacji.

Pages

Subscribe to RSS - Rosja