rasizm

"Lex Waluś" - rząd odetnie "skrajną prawicę" od finansów

MSWiA przedstawi projekt nowelizacji przepisów ustawy o zbiórkach publicznych. Resort w nowelizacji będzie chciał wprowadzić do obecnej ustawy dwie klauzule generalne. Chodzi o możliwość zablokowania zbiórki publicznej z uwagi na „ważny interes państwa” lub „zasady współżycia społecznego”. To efekt niedawnych zapowiedzi szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego podczas sejmowej debaty o ruchach neonazistowskich w Polsce, pokazanych w materiale „Superwizjera”.

Kolejne fałszywe przestępstwo nienawiści

KKK

Policja zidentyfikowała 29-letniego Murzyna, byłego studenta, Eddie Curlina, że to on wykonywał napisy graffiti na ścianach kampusu Eastern Michigan University. Obecnie odbywa on karę więzienia za inne przestępstwa. Nie podano motywacji sprawcy.

We wrześniu na kampusie pojawiły się wymalowane białymi, czerwonymi i niebieskimi litery KKK, oznaczające Ku-Klux-Klan. Oraz nawoływania do wyrzucenia czarnych studentów. Incydenty powtarzały się kilkukrotnie.

Biali bronią pomnika generała Lee

W miasteczku Charlottesville (Virginia) odbywają się protesty prawicowych organizacji w obronie pomnika generała Roberta E. Lee, bohatera wojny secesyjnej.

Powodem jest uchwała miasta nakazująca likwidację pomnika. Do tej pory zmieniono już dwie nazwy obiektów miejskich, noszących imię generała. 47-tysięczne miasto głosowało w 80 procentach na Hillary Clinton.

W piątek w nocy odbył się marsz z pochodniami na University of Virginia. Tłum śpiewający "krew i ziemia" i "nie zastąpicie nas" starł się z lewicową kontr-manifestacją.

Mord na „najeźdźcach” – zabójstwo Polaka w Anglii

Tak rodzi się prawdziwy rasizm. Poprzez poznanie, a nie niewiedzę. Poznając ludzi innych nacji czy ras, konfrontując się z nimi ludzie wyraźniej widzą różnice. Rodzi to irytację. W krajach takich jak Polska, nienawiść rasowa to margines, z racji niewielkiej liczby ludzi innego pochodzenia

Pages

Subscribe to RSS - rasizm