prostytucja

Trump walczy z usługami seksualnymi w internecie

Donald Trump podpisał ustawę FOSTA/SESTA (Stop Enabling Sex Traffickers Act and Fight Online Sex Trafficking Act), zamykającą witryny internetowe, które oferowały usługi seksualne. Czyni on przestępstwem federalnym "posiadanie, zarządzanie stroną ineternetową z intencją promocji lub umożliwiania prostytucji". Kary przewidują do 25 lat więzienia.

Witryny internetowe (Craigslist, Reddit,Erotic Review) już wcześniej zaczęły zamykać usługi, umożliwiające oferty seksualne.

Prostytucja i sutenerstwo w Polsce

W Polsce pracuje 6-8 tys. "klasycznych" prostytutek, wliczając w to cudzoziemki (szacunki prof. Mariusza Jędrzejki, dyrektora naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej).

Prostytutka agencyjna ma od 24 do 30 kontaktów seksualnych miesięcznie. Jej przeciętna stawka godzinowa wynosi 200 zł - w przypadku "tirówek" tylko 40 zł. Dużo droższe są panie trudniące się nierządem z tak zwanej pierwszej ligi. - Ich stawki wynoszą nawet 2,5 tys. euro za noc.

Kalifornia - dziecięca prostytucja niekaralna

Stan Kalifornia od 28 września zdekryminalizował dziecięcą prostytucję. Gubernator Jerry Brown podpisał ustawę SB1322, wg której dzieci do lat 18 nie są kwalifikowane jako prostytutki, a o przestępstwo prostytucji nie może być oskarżona osoba poniżej 18 roku życia.

Prostytucja dziecięca nie będzie legalna w Kalifornii, jednak dzieci do lat 18 będą traktowane jako ofiary, gdy podlegają handlowi żywym towarem lub stręczycielstwu.

Prawo zostało zmienione na życzenie organizacji praw dziecka.

Niemcy: obowiązkowo prezerwatywa

Partie koalicji rządowej doszły do porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o prostytucji. Nowa ustawa wprowadza obowiązek używania prezerwatyw przez klientów prostytutek.

Jest to odwrót od liberalizacji usług seksualnych przeprowadzonej w 2002 roku. Właściciele domów publicznych będą musieli przedstawić szczegółowy plan dotyczący personelu czy warunków higienicznych. Osoby świadczące usługi seksualne będą zobowiązane do poddanie się raz do roku badaniom lekarskim, a co dwa lata będą musiały zgłosić zawiadomienia w lokalnych samorządach o rodzaju prowadzonej działalności.

Subscribe to RSS - prostytucja