propaganda

Rosja wygrała Brexit, wydawszy dolara

Facebook na żądanie Komisji Wyborczej Wielkiej Brytanii przedstawił zidentyfikowane przez wewnętrzną kontrolę na temat zasięgu i odbioru informacji i reklam z petersburskiej firmy Agencja Badań Internetu, oskarżanej o bycie "fabryką trolli.

Facebook ustalił, że firma ta opublikowała w czasie kampanii reklamę za 97 centów i dotarła do 200 odbiorców.

Dlaczego rosyjska propaganda bije na głowę zachodnią?

Gruszek w popiele nie zasypują medialni przewodnicy tragicznie podzielonego Narodu Polskiego czyli redy Michnik i Sakiewicz. Zwłaszcza ten ostatni wyróżnia się wybitną gorliwością w zwalczaniu "kacapskiej propagandy" i "kacapskich trolli" będących rzekomo na liście płac Kremla. Nie śpi oczywiście TVPiS i inne TVNy czy Onety.

Radio Swoboda znów nadaje na Rosję

29 sierpnia na Litwie odbyła się uroczystość otwarcia nadajnika amerykańskiego Radia Swoboda / Radia Wolna Europa (Radio Free Europe/Radio Liberty). Ma ono z terytorium Litwy nadawać na Rosję i Białoruś programy informacyjne.

Nadajnik pracuje na falach średnich, zbudowany pięć lat temu, wcześniej służył siłom amerykańskim w Niemczech. Nadajnik ma moc 75 kW, jednak w wypadku "gwałtownego pogorszenia się sytuacji w Rosji" można ją zwiększyć do 300 kW. Ma ono docierać do 100 tysięcy mieszkańców Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Unia finansuje prounijną propagandę

Unia Europejska wydaje setki tysięcy euro (€539,250) na projekty informacyjne, aby "poinformować obywateli którzy odrzucają lub odmawiają osiągnięć Unii EUropejskiej".

W Wielkiej Brytanii są one nakierowane na krytykę Brexitu i zwalczanie eurosceptycyzmu.

Ogólnie program: "Europe for Citizens Programme" posiada budżet 3 miliony euro i finansuje 84 programy. Polscy beneficjenci: POLSKA FUNDACJA IM. ROBERTA SCHUMANA, FUNDACJA INSTYTUT SPRAW PUBLICZNYCH.

Pages

Subscribe to RSS - propaganda