propaganda

Przepraszam Białoruś za kłamstwa i propagandę Telewizji Polskiej Biełsat

Lepiej załóżcie telewizję „wolne Niemcy”, „Wolna Francja”, „Wolne Włochy”, czy „Wolne USA”. Ale nie, wobec państw Zachodu będziecie czołem padać w ziemię, całować buty. „Żenua”. Nie jesteście dziennikarzami. Nie jesteście nawet propagandzistami.

Czeskie oddziały do walki z "fałszywymi informacjami"

1 stycznia w czeskim ministerstwie spraw wewnętrznych zaczął działać specjalny zespół do walki z "fałszywymi informacjami". Ma w nim pracować 20 osób.

Podstawowym zadaniem ma być osłona październikowych wyborów, na pierwszy ogień bierze on około 40 witryn internetowych - jak "uważa się" (brak bowiem twardych dowodów) - "za którymi stoi Kreml", a które szerzą radykalne poglądy, fałszywe informacje i teorie spiskowe.

Przeciwko nowej cenzurze politycznej zdecydowanie wystąpił prezydent Milos Zeman.

Kongres USA: 160 mln$ na wzmocnienie amerykańskiej propagandy na odcinku rosyjskim

W Kongresie USA przegłosowano artykuły w ustawie budżetowej Pentagonu (National Defense Authorization Act), które przeznaczają 160 milionów dolarów (na dwa lata) na walkę z rosyjską propagandą, która prowadzić ma Departament Stanu poprzez Global Engagement Center.

Parlament UE przeciw rosyjskiej propagandzie

Europejski Parlament podjął w środę uchwałę przeciwko "wrogiej rosyjskiej propagandzie". 304 głosów było za, 179 przeciw i 208 się wstrzymało.

Parlament jest zaniepokojony szybkim rozwojem inspirowanej przez Kreml dezinformacji i wrogiej propagandy, która ma szerzy wątpliwości, niepewność i strach wśród mieszkańców, dzieli Unię i jej północnoamerykańskich partnerów.

Francuski Front Narodowy nazwał uchwałę "kłamliwa europejska propagandą", brytyjska Independence Party i włoski ruch Pięciu Gwiazd również głosowały przeciwko.

Pages

Subscribe to RSS - propaganda