propaganda

Unia finansuje prounijną propagandę

Unia Europejska wydaje setki tysięcy euro (€539,250) na projekty informacyjne, aby "poinformować obywateli którzy odrzucają lub odmawiają osiągnięć Unii EUropejskiej".

W Wielkiej Brytanii są one nakierowane na krytykę Brexitu i zwalczanie eurosceptycyzmu.

Ogólnie program: "Europe for Citizens Programme" posiada budżet 3 miliony euro i finansuje 84 programy. Polscy beneficjenci: POLSKA FUNDACJA IM. ROBERTA SCHUMANA, FUNDACJA INSTYTUT SPRAW PUBLICZNYCH.

USA rozszerzyły propagandę na Rosję

USA rozpoczęły w lutym nadawania rządowego kanału telewizyjnego i internetowego “Nastojszczije Wriemia” w języku rosyjskim, który nadawany jest na Rosję i kraje centralnej Europy. Centrala mieści się w Czechach.

Jest to część sieci amerykańskiej informacji rządowej Broadcasting Board of Governors (BBG), skierowanej do Rosji, która obejmuje również Głos Ameryki i Radio Wolna Europa / Radio Swoboda.

Przepraszam Białoruś za kłamstwa i propagandę Telewizji Polskiej Biełsat

Lepiej załóżcie telewizję „wolne Niemcy”, „Wolna Francja”, „Wolne Włochy”, czy „Wolne USA”. Ale nie, wobec państw Zachodu będziecie czołem padać w ziemię, całować buty. „Żenua”. Nie jesteście dziennikarzami. Nie jesteście nawet propagandzistami.

Pages

Subscribe to RSS - propaganda