propaganda

Radio Swoboda znów nadaje na Rosję

29 sierpnia na Litwie odbyła się uroczystość otwarcia nadajnika amerykańskiego Radia Swoboda / Radia Wolna Europa (Radio Free Europe/Radio Liberty). Ma ono z terytorium Litwy nadawać na Rosję i Białoruś programy informacyjne.

Nadajnik pracuje na falach średnich, zbudowany pięć lat temu, wcześniej służył siłom amerykańskim w Niemczech. Nadajnik ma moc 75 kW, jednak w wypadku "gwałtownego pogorszenia się sytuacji w Rosji" można ją zwiększyć do 300 kW. Ma ono docierać do 100 tysięcy mieszkańców Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Unia finansuje prounijną propagandę

Unia Europejska wydaje setki tysięcy euro (€539,250) na projekty informacyjne, aby "poinformować obywateli którzy odrzucają lub odmawiają osiągnięć Unii EUropejskiej".

W Wielkiej Brytanii są one nakierowane na krytykę Brexitu i zwalczanie eurosceptycyzmu.

Ogólnie program: "Europe for Citizens Programme" posiada budżet 3 miliony euro i finansuje 84 programy. Polscy beneficjenci: POLSKA FUNDACJA IM. ROBERTA SCHUMANA, FUNDACJA INSTYTUT SPRAW PUBLICZNYCH.

USA rozszerzyły propagandę na Rosję

USA rozpoczęły w lutym nadawania rządowego kanału telewizyjnego i internetowego “Nastojszczije Wriemia” w języku rosyjskim, który nadawany jest na Rosję i kraje centralnej Europy. Centrala mieści się w Czechach.

Jest to część sieci amerykańskiej informacji rządowej Broadcasting Board of Governors (BBG), skierowanej do Rosji, która obejmuje również Głos Ameryki i Radio Wolna Europa / Radio Swoboda.

Pages

Subscribe to RSS - propaganda