prezydent Duda

Katolicy we Lwowie czekają na pomoc Prezydenta Dudy

Katolicy lwowscy zwrócili się o interwencję prezydenta Polski. Proszą o wsparcie dla swych ponad dwudziestoletnich starań o odzyskanie domu parafialnego przy ul. Łyczakowskiej 53 we Lwowie.

Chodzi o budynek, należący obecnie do lwowskiej rady miejskiej i użytkowany przez miejscową szkołę muzyczną. W przeszłości nieruchomość należała do parafii pod wezwaniem św. Antoniego we Lwowie. Duszpasterzami są tam franciszkanie konwentualni prowincji krakowskiej.

Prezydent Duda odznaczy Szewacha Weissa Orderem Orła Białego

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Izraelu odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa, uroczystość odbędzie się w Jerozolimie – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Podkreślił też, że wręczenie Orderu Orła Białego "dla człowieka, który jest pewnym symbolem politycznych, ale też międzyludzkich relacji polsko-żydowskich", to będzie bardzo ważny fakt.

Prezydent nie objął patronatem Zjazdu Kresowian

XXII Zjazd Kresowian na Jasnej Górze w niedzielę odbył się bez patronatu Andrzeja Dudy.

Na prośbę organizatorów XXII Zjazdu Kresowian o objęcie patronatem Kancelaria Prezydencka nie odpowiedziała – poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski,

– Bardzo smutne – ocenił postawę głowy państwa, dodając przy tym, że teraz przynajmniej wiadomo, jaki kurs obrany został w ramach tzw. „polityki wschodniej”.

Prezydent podpisał ustawę o wojskach sojuszniczych

19 maja br. Prezydent RP podpisał ustawę z 31 marca 2016 r. o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium RP oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium. Ustawa ma umożliwić obcym komponentom wojskowym szybkie udzielenie pomocy RP lub innemu sojusznikowi w sytuacji konieczności użycia polskiego terytorium lub przestrzeni powietrznej do podjęcia działań.

Pages

Subscribe to RSS - prezydent Duda