prawosławie

Syryjscy chrześcijanie potępiają brutalną agresję USA

„My, Patriarchowie: Jan X, prawosławny patriarcha Antiochii i Całego Wschodu, Ignacy Efrem II, syryjski orientalny patriarcha Antiochii i Całego Wschodu i Youssef Absi, grecko-melchicki katolicki patriarcha Antiochii, Aleksandrii i Jerozolimy, potępiamy i osądzamy brutalną agresję USA, Francji i Wielkiej Brytanii, jaka dziś rano miała miejsce przeciwko naszemu drogiemu krajowi, w oparciu o zarzuty, iż rząd syryjski użył broni chemicznej. Zabieramy głos, aby oznajmić, co następuje:

Putin: prawosławie i Rosja - nierozdzielne

Prezydent Putin oświadczył w filmie dokumentalnym:

"Prawosławie i Rosja są nierozdzielne. W ciągu całej historii Rosji prawosławie grało ofromnie znacząca rolę w życiu naszego państwa i narodu.

W podstawie wartości moralnych Rosjan przede wszystkim leżą chrześcijańskie prawosławne wartości.

Oczywiście prawosławie jest najważniejszą częścią rosyjskiej duszy"

«Православие и Россия неразделимы. И на протяжении всей истории православие играло очень значимую роль в жизни нашего государства и нашего народа»,

Prawy Sektor walczy o cerkiew na Wołyniu

W Ptyczy pod Równem doszło w piątek 18 grudnia do zamieszek i bitwy o miejscową cerkiew.

Jest ona na mocy trzech wyroków sądowych własnością Patriarchatu Moskiewskiego, ale została zajęta siłą przez Patriarchat Kijowski po tym jak większość parafian opowiedziała się w referendum po jego stronie.

Na pomoc wiernym Patriarchatu Kijowskiego przybył oddział „Prawego Sektora”. Wtedy – aby wesprzeć wiernych Patriarchatu Moskiewskiego – do Ptyczy przyjechało kilka autokarów z mnichami z Ławry Poczajowskiej. W ruch poszły kije, gaz i koktajle Mołotowa

Pages

Subscribe to RSS - prawosławie