poprawność polityczna

"Niech sobie Nergal przyklei do penisa gwiazdę Dawida jak taki kozak"

Adam Darski - Nergal - opublikował na swoim profilu na Facebooku życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dołączył do nich wideo, na którym śpiewa dziecięcą piosenkę "Marcowy kwiatek". W takt muzyki Nergal porusza trzymaną w dłoni figurką czarnego penisa z przymocowanym do niego wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

W ciągu niespełna doby post Nergala obejrzało ponad 360 tysięcy internautow. Wielu z nich uznało go za obrzydliwy. Część uznała, że obraża ich uczucia religijne.

Powstaje rządowy zespół ds. obrony ideologii panującego reżimu

O powołaniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość (tak brzmi jego pełna nazwa) poinformowała w radiowej Trójce Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

Media z ukrytą kamerą przeciw "nacjonalistom"

Krzysztof Mossakowski, prezes Centrum Edukacyjnego Powiśle, regularnie organizuje wykłady dotyczące polityki, historii czy imigracji w centrum Warszawy na ulicy Wspólnej. W roli wykładowców występują postaci o radykalnych poglądach, jak publicyści strony xportal.pl.

Niemcy kochali Adolfa Hitlera. Kanclerz III Rzeszy był lepszym przywódcą niż Angela Merkel. Takie tezy postawili Andrzej Ryba i Krzysztof Mossakowski na wykładzie w warszawskim Centrum Edukacyjnym Powiśle. WP.pl było tam z ukrytą kamerą.

Allegro: wkracza policja myśli

Allegro, Lider handlu elektronicznego zmienia politykę i zrywa ze sprzedażą produktów kojarzonych z rasizmem. Najpopularniejszy serwis handlu elektronicznego w Polsce, sprzedający codziennie około 900 tys. produktów, zmienia bowiem swoją politykę odnośnie do takich przedmiotów.

Napis „shooting club Poland-South Africa" i wizerunek rewolweru – do niedawna koszulkę z takim wzorem można było kupić w serwisie Allegro. Niżej znajdował się napis „tribute to Janusz Waluś". Koszulki znikły z Allegro.

Kolejne fałszywe przestępstwo nienawiści

KKK

Policja zidentyfikowała 29-letniego Murzyna, byłego studenta, Eddie Curlina, że to on wykonywał napisy graffiti na ścianach kampusu Eastern Michigan University. Obecnie odbywa on karę więzienia za inne przestępstwa. Nie podano motywacji sprawcy.

We wrześniu na kampusie pojawiły się wymalowane białymi, czerwonymi i niebieskimi litery KKK, oznaczające Ku-Klux-Klan. Oraz nawoływania do wyrzucenia czarnych studentów. Incydenty powtarzały się kilkukrotnie.

Pages

Subscribe to RSS - poprawność polityczna