Polska Rosja

Dmowski wydany w Rosji

W Rosji wydano książkę Dmowskiego „Niemcy, Rosja i kwestia polska” po raz pierwszy po ponad stu latach.

Wydana została przez Instytut Współpracy Rosyjsko-Polskiej przy współpracy ambasady RP. To organizacja pozarządowa założona w Rosji w 2014 r. przez absolwentów polsko-rosyjskich studiów historycznych prowadzonych wspólnie przez RGGU i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej założycielem jest Dmitrij Buniewicz

Młodzi Rosjanie wywieszają flagę na Warszawą

Dwaj młodzi Rosjanie wdrapali się na sam czubek warszawskiego wieżowca "Złota 44" , by wywiesić tam swoją flagę. Zrobili to bez żadnych zabezpieczeń.

Nagrali wideo na którym widać, jak dostają się na teren budynku i mijają ochronę. Potem wchodzą na dach wieżowca i wdrapują się na sam jego czubek, gdzie zostawiają rosyjską flagę.

Stało się to latem 2016 roku, ale film pojawił się w internecie dopiero teraz.

MSZ odnawia Polsko-Rosyjską Grupę ds. Trudnych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje nad reaktywacją Polsko-Rosyjską Grupy ds. Trudnych. Jej orędownikiem jest prof. Włodzimierz Marciniak, w przeszłości jej członek, obecnie polski ambasador w Moskwie. Rosyjska część grupy wciąż formalnie istnieje.

Propozycję objęcia stanowiska polskiego przewodniczącego grupy otrzymał prof. Mirosław Filipowicz, historyk z Lublina specjalizujący się w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej, członek Komisji Polsko-Rosyjskiej Polskiej Akademii Nauk. Do prac zostali już zaproszeni byli członkowie grupy kierowanej przez prof. Rotfelda.

Czy trzeba się bać Dugina?

Dugin
Marzena Zawodzińska: Dugin jawi się jako niemalże wcielenie zła, może nawet gorsze od samego Putina. Dugin-Putin, Putin-Dugin odmieniani przez wszystkie przypadki. Przesada? Jeśli nawet, to niewielka. Bo czy nie jest przesadą przedstawianie Dugina jako czołowego ideologa Kremla, wręcz inspiratora działań Władimira Putina?

Pages

Subscribe to RSS - Polska Rosja