Polska

Brukselski głos do Polski: została przekroczona czerwona linia.

Ważni członkowie Parlamentu Europejskiego zabrali głos i wyrazili troskę o praworządność w Polsce. Chodzi o ostatnie przegłosowanie ustawy, która zakłada zmianę w sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Dudy.

Manfred Weber, przewodniczący grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim oraz eurodeputowany Esteban González Pons, wiceprzewodniczący grupy EPP (European People Party) ds. Prawnych i Wewnętrznych, zareagowali na głosowanie w sprawie reformy sądownictwa, które odbyło się w polskim Sejmie:

Ksiądz - Żołnierz Wyklęty! Niezwykły dowódca ROAK

Msza prymicyjna Stanisława Domańskiego odbyła się w wiosce Sulisławice, 29 kilometrów na południe od Opatowa. Dzień później początkujący duchowny otrzymał swoją pierwszą, a zarazem ostatnią parafię w życiu - został wikariuszem kościoła pw. św. Zygmunta w Siennie.

Przepraszam Białoruś za kłamstwa i propagandę Telewizji Polskiej Biełsat

Lepiej załóżcie telewizję „wolne Niemcy”, „Wolna Francja”, „Wolne Włochy”, czy „Wolne USA”. Ale nie, wobec państw Zachodu będziecie czołem padać w ziemię, całować buty. „Żenua”. Nie jesteście dziennikarzami. Nie jesteście nawet propagandzistami.

Nigdzie na świecie nie ma tylu ludzi potulnych…

Straciłem wiarę, że zmiana jest możliwa, każdego roku jeżdżę do Polski i niestety, widzę tylko puste gadanie i brak akcji. Marazm i jakaś gnuśność i brak odwagi do zmiany czy brak wiary w samego siebie. To jest jakaś choroba. Ja tej choroby nie widzę w innych krajach...

Pages

Subscribe to RSS - Polska