płace

W. Brytania walczy ze zróżnicowaniem płac

Od kwietnia 2018 roku większe przedsiębiorstwa Wielkiej Brytanii (pow. 250 pracowników) będą musiały publikować różnice między płacami kobiet i mężczyzn.

Premier Theresa May zapowiedziała, że także mniejsze przedsiębiorstwa zostaną objęte systemem publikowania różnic w płacach między płciami. Premier uważa, że "różnice te powinny zniknąć raz i na zawsze".

W 2016 r. różnice te wyniosły w UK 18,2 procent, w 2017 r. wzrosły o 0,2%.

Dochody ludności Rosji spadają od 28 miesięcy

Realne dochody ludności Rosji spadają już od 28 miesięcy. W marcu tego roku, choć realna płaca wzrosła o 1,5% rok do roku, to realne dochody po uwzględnieniu wszystkich obowiązkowych opłat, zmniejszyły się o 2,5 procent w ciągu roku.

rosja płace

Poziom życia zniża się na skutek utraty wartości rubla i wyhamowania przez gospodarkę rosyjską. Po wielu miesiącach spadku wrócił do poziomu z 2007 r.

Wzrost płac realnych zachodził ostatnio jedynie wtedy, gdy podwyższano renty i emerytury.

Niższe koszty pracy Europy Środkowej wciąż atrakcyjne

Audi postanowił budować nowe modele SUV w Europie Środkowej. Audi Q8 SUV będzie składany w fabryce Volkswagena w Bratysławie. Głównym czynnikiem były niskie koszty pracy w tym regionie.

Koszty pracy na Słowacji i Węgrzech wynoszą 10,7 i 8,4 euro za godzinę pracy. W W. Brytanii - 26.1 euro, a w Niemczech 33,4 euro w 2016 r. (dane niemieckiego urzędu statystycznego)

Wzrost kosztów pracy napędza długi szpitali

W 2016 roku zobowiązania placówek medycznych znów wzrosły i przekroczyły 11 mld zł. Przez ostatnie lata oscylowały koło 10 mld. Szpitale pożyczają więc w parabankach – dotąd 1,8 mld zł.

szpitale

Powodem są zmiany, które wchodzą w tym roku - nowa stawka płacy minimalnej, pojawiła się też stawka godzinowa – oba rozwiązania nie bez skutków finansowych dla placówek medycznych.

Pages

Subscribe to RSS - płace