Orban

Senator PiS protestuje w Budapeszcie przeciwko Orbanowi

Senator PiS, Waldemar Bonkowski, w czasie uroczystości 15 marca w Budapeszcie, demonstrował przed przemówieniem premiera Orbana trzymając także polską flagę. Na plakacie był napis:


"Panie Orban, dlaczego skrzywdził Pan polskich braci"

"Mr. Orban. You hurt your Polish brothers. WHY?!"

Treść transparentu to nawiązanie do decyzji Orbana z ostatniego szczytu unijnego, gdy premier Węgier nie poparł kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Węgrzy o ingrencji USA w wyroki sądowe

MSZ Węgier o amerykańskiej krytyce wyroku sądowego: SZOKUJĄCE i NIEDOPUSZCZALNE.
Departament Stanu USA oficjalnie skrytykował wyrok na syryjskiego uchodźcę skazanego za atak na węgierską granicę i napaść na policjanta.

"To szokujące i niedopuszczalne, że Departament Stanu USA komentuje wyroki węgierskiego sądu.

Węgry z pomocą chrześcijanom Bliskiego Wschodu

Rząd Viktora Orban tworzy stanowisko pełnomocnika rządu ds. prześladowań chrześcijan. Ma nim zostać Tamás Török.

Decyzja jest efektem wizyty Viktora Orbana w Watykanie i spotkanie tam religijnych liderów chrześcijańskich wspólnot z Bliskiego Wschodu. Minister gospodarki Mihály Varga zatwierdził sumę 3 milionów Euro na potrzeby pomocy chrześcijanom.

Kaczyński gości u Orbana

We wtorek Jarosław Kaczyński złożył wizytę na Węgrzech, spotykając się z Wiktorem Orbanem w parlamencie w Budapeszcie i odbywając wspólny wyjazd do

Wizyta odbyła się na zaproszenie premiera Węgier i szefa Fideszu. Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek - że rozmowa ma dotyczyć przyszłości UE po Brexicie i współpracy PiS z partią Fidesz. Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas wizyty na Węgrzech towarzyszą marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński.

Pages

Subscribe to RSS - Orban