Orban

Orbán o imigracji i multi kulti

"Chcemy węgierskich Węgier i europejskiej Europy. Nie chcemy brać udziału w eksperymencie, przekształcającym Węgry czy Europę. Nie chcemy niszczyć naszych tradycji i zamieniać ich na jakiś amalgamat różnych kultur, religii, poglądów. Nie wpuścimy bez kontroli mas ludzi z wrogich nam krajów. Jeśli Francuzi, Niemcy, Włosi chcą takiego eksperymentu - mają do tego prawo. Prosimy jednak, by nas do tego nie wciągali."

20170617_eup505.jpg

Węgrzy ograniczyli zagraniczne finansowanie V kolumny

Węgierski parlament uchwalił prawo, dotyczące "organizacji pozarządowych" (NGO) finansowanych zza granicy.

Organizacje te mają dokładnie informować o swoich dochodach, jeśli otrzymały zza granicy więcej niż 20 tysięcy euro rocznie.

Zostaną one wpisane na publiczną listę "organizacji wspieranych zza granicy"

Walka z Sorosem to wg Unii "antysemityzm"

Frans Timmerman (wiceprzewodniczący Komisji Europejskie) uważa, że walka Viktora Orbána z George'm Sorosem to ANTYSEMITYZM.

Viktor Orbán w Parlamencie Europejskim stwierdził, że Soros to "amerykański spekulant finansowy, atakujący Węgry, który zniszczył życie milionom ludzi".

Minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto wezwał Timmermansa do rezygnacji z funkcji. Orban Timmermans

Senator PiS protestuje w Budapeszcie przeciwko Orbanowi

Senator PiS, Waldemar Bonkowski, w czasie uroczystości 15 marca w Budapeszcie, demonstrował przed przemówieniem premiera Orbana trzymając także polską flagę. Na plakacie był napis:


"Panie Orban, dlaczego skrzywdził Pan polskich braci"

"Mr. Orban. You hurt your Polish brothers. WHY?!"

Treść transparentu to nawiązanie do decyzji Orbana z ostatniego szczytu unijnego, gdy premier Węgier nie poparł kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Węgrzy o ingrencji USA w wyroki sądowe

MSZ Węgier o amerykańskiej krytyce wyroku sądowego: SZOKUJĄCE i NIEDOPUSZCZALNE.
Departament Stanu USA oficjalnie skrytykował wyrok na syryjskiego uchodźcę skazanego za atak na węgierską granicę i napaść na policjanta.

"To szokujące i niedopuszczalne, że Departament Stanu USA komentuje wyroki węgierskiego sądu.

Pages

Subscribe to RSS - Orban