Orban

Waszczykowski grozi Orbanowi

Witold Waszczykowski w wywiadzie dla tygodnika "Heti Valasz" stwierdził:

- Węgry bardzo potrzebują rosyjskiego gazu, a wydaje się, że w tej chwili to jedyna możliwość, bo terminale LNG w Polsce i Chorwacji, a także rurociągi i interkonektory nie są jeszcze dostępne. Rozumiemy to. Ale naszym celem jest to, by do 2022 roku całkowicie uniezależnić się od rosyjskiego gazu.

Putin w Budapeszcie. Budowa Paks w styczniu

Rozpoczęcie rozbudowy węgierskiej elektrowni atomowej w Paksu w styczniu 2018 r. zapowiedział minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto po spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie w ramach wizyty Putina w celu udziału w ceremonii otwarcia XXXI mistrzostw świata w judo.

Minister powiedział, że przywódcy nie podjęli żadnych nowych decyzji i omówili realizację dotychczasowych porozumień. Według nich "zaczynają dojrzewać owoce podjętych wcześniej wspólnych decyzji" - oznajmił Szijjarto.

Szijjarto: chcemy dobrych stosunków USA z Rosją

Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych w rządzie Orbana:

"Całkowicie się zgadzam z Donaldem Trumpem, że cywilizowany świat jest atakowany.

Trzymamy kciuki za jego sukces, szczególnie żeby ustabilizował stosunki z Rosją. Żyjemy w Europie środkowej i doskonale wiemy z historii, że gdy wybucha konflikt między wschodem a zachodem, nasz region traci najwięcej. To proste, więc nie chcemy być znowu przegranymi.

Orban: Nie trzeba było zabijać Kadafiego

Viktor Orban:

- Nie trzeba było zabijać Kadafiego. Nikt nie twierdzi, że w Libii rządził dawniej europejski demokrata i dżentelmen bez skazy, ale przynajmniej był rząd.

Gdy żył, „nie było wędrówki ludów i nie było fali imigrantów”, obowiązywał włosko-libijski traktat o przyjaźni z 2008 roku, który przewidywał, że Libia będzie walczyć z nielegalną imigracją i nie dopuszczać do odpływania łodzi ze swoich wybrzeży.

Orban walczy dalej z Sorosem

Rząd Węgier walczy dalej z Sorosem w sprawie napływu uciekinierów z Bliskiego Wschodu.

Na bilbordach w całym kraju plakaty ze śmiejącym się Sorosem i napisem:


"Nie pozwólmy, żeby śmiał się ostatni. 99 procent Węgrów jest przeciwnych imigracji".

soros orban

Węgierscy Żydzi żądają usunięcia plakatów z Sorosem z ulic.

Orbán o imigracji i multi kulti

"Chcemy węgierskich Węgier i europejskiej Europy. Nie chcemy brać udziału w eksperymencie, przekształcającym Węgry czy Europę. Nie chcemy niszczyć naszych tradycji i zamieniać ich na jakiś amalgamat różnych kultur, religii, poglądów. Nie wpuścimy bez kontroli mas ludzi z wrogich nam krajów. Jeśli Francuzi, Niemcy, Włosi chcą takiego eksperymentu - mają do tego prawo. Prosimy jednak, by nas do tego nie wciągali."

20170617_eup505.jpg

Węgrzy ograniczyli zagraniczne finansowanie V kolumny

Węgierski parlament uchwalił prawo, dotyczące "organizacji pozarządowych" (NGO) finansowanych zza granicy.

Organizacje te mają dokładnie informować o swoich dochodach, jeśli otrzymały zza granicy więcej niż 20 tysięcy euro rocznie.

Zostaną one wpisane na publiczną listę "organizacji wspieranych zza granicy"

Pages

Subscribe to RSS - Orban