opozycja

Policja śledziła Petru i Obywateli RP

Funkcjonariusze policji śledzili działaczy stowarzyszenia Obywatele RP i posła opozycji Ryszarda Petru. „Gazeta Wyborcza” otrzymała nagrania e-mailem przez anonimową sieć TOR.

Nagrania pochodzą z 21 lipca, gdy Senat procedował ustawę o Sądzie Najwyższym. Na zewnątrz gmachu trwały manifestacje. Obiektami akcji policji są m.in. Ryszard Petru oraz działacze Obywateli RP: Wojciech Kinasiewicza i Tadeusz Jakrzewski, którzy co miesiąc biorą udział w kontrmanifestacjach smoleńskich.

Kukiz o protestujących: zostało im darcie japy

kuk_0.png

Przewodniczący ugrupowania KUKIZ’15 słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i prób stronienia od „konfliktu między PiS, a opozycją totalną” .

Jednak jego ostatnie słowa o sytuacji społeczno- politycznej są przez wielu ostro krytykowane.

Teraz zostało im darcie japy na ulicy – Paweł Kukiz o protestujących

Petru wzywa światowych przywódców do solidarności z Polską

Presja środowisk opozycji demokratycznych jest naprawdę wielka. Ostatnia sytuacja polityczno- prawna (rewolucja w sądach) wzbudza wielkie kontrowersje nawet wśród środowisk dotąd nie protestujących.

Ryszard Petru (Nowoczesna) podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że napisał list do przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego.

Po ostatnim przegłosowaniu ustaw (o KRS i sądach powszechnych) przewodniczący .Nowoczesnej uznał, że PiS jest gotów na wszystko.

Granica

Nie wiem czy posłowie opozycji zdają sobie sprawę, że okupując Sejm w Wigilię, przekroczyli pewną niewidzialną granicę dzielącą chrześcijaństwo od polityki, nie wiem czy zdają sobie sprawę, że ich bezmyślna akcja podkopuje i tak coraz bardziej wątły, fundament wiary katolickiej w Polsce.

Pages

Subscribe to RSS - opozycja