Niemcy

Niemcy zrekompensują homoseksualistom cierpienia

Niemiecki rząd przygotował aktu ustawy, znoszący wyroki wobec homoseksualistów w czasach Hitlera i po II Wojnie. Paragraf 175 był znacznie zliberalizowany w 1969 r. i zlikwidowany w 1994 r., jednak wcześniej na jego podstawie skazano 50 tysięcy homoseksualistów.

Poprzednie przepisy minister sprawiedliwości określił jako "przestępstwo państwowe".

Żyjący skazani otrzymają rekompensatę. 3 tysiące Euro plus 1,5 tys. za każdy rok więzienia.

Niemieckie prawo zakazujące praktyk homoseksualnych uchwalono w XIX wieku i zaostrzono w czasach Hitlera.

Prawi prawicowcy, kajzer Wiluś i Kim Dzong Un

Kajzer Wiluś nie był dobrym przywódcą Niemiec. Nawet w 1906 już to dostrzegano. Mimo to ówcześni prawi prawicowcy bronili swoistego kultu cesarza, wszak był to "Wilhelm z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, margrabia Brandenburgii etc., etc." Kwestionujący ten przesadny kult uważani byli przez prawą prawicę za socjalistyczną zarazę.

Towarzystwo Dziennikarskie pisze list do "niemieckiej opinii publicznej"

Towarzystwo Dziennikarskie, grupa dziennikarzy na Facebooku, wystosowało do "niemieckiej opinii publicznej" list:

List otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec:

Drodzy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Rząd dba o wolność i niezależność niemieckich mediów wydawanych po polsku

Szef medialnego koncernu Axel Springer, Mark Dekan, jak co tydzień wysłał list motywujący i ustawiający myślenie "pracowników mediów" zatrudnionych w koncernie.

"Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera".

Niemcy żądają zaostrzenia walki z oszczerstwami

Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec przedłożylo projekt ustawy, nakładający kary na sieci socjalne, jak Facebook, jeśli natychmiast nie będą usuwać postów obraźliwych i grożących. W innym przypadku mogą otrzymać 50 milionów euro kary. Obecnie postępowanie w takich sprawach zgłoszonych przez użytkownik sieci trwa dość długo.

W Niemczech są najostrzejsze w świecie przepisy przeciwko obraźliwym zachowaniom: potwarzom, oszczerstwom, nienawiści rasowej, publicznemu zachęcaniu do przestępstw i groźbom karalnym.

Pierwszy raz niemieckie wojsko i policja razem.

Pierwszy raz oczywiście w historii powojennej. Niemiecka konstytucja zabrania Niemcom wyprowadzenia wojska na ulicę, a nad niemieckim wojskiem czuwa NATO. Tylko niezwykle wyjątkowe zagrożenie pozwala na użycie Niemcom ich wojska. Takim zagrożeniem w 1962 roku była powódź. Tym razem ćwiczenia wojska i policji dotyczą walki z terroryzmem. Trwa dyskusja nad zapisem konstytucyjnym. Opozycja twierdzi, że już następuje militaryzacja.

W Niemczech rośnie liczba ubogich

W Niemczech rośnie procent osób o dochodach, klasyfikujących ich do kategorii ubogich.

Do kategorii tej zalicza się już 13 milionów mieszkańców (15,7%), którzy uzyskują dochody poniżej 60% średnich dochodów na rodzinę.

W Niemczech do kategorii biednych zalicza się jednoosobowe gospodarstwo o dochodach 942 euro (4 tysiące złotych) miesięcznie oraz rodzinna z dwojgiem dzieci o dochodach 1978 euro (8 i pół tysiąca złotych).

Niemiecki eksport do Europy Wschodniej szybko rośnie

Niemiecki eksport wzrósł w 2016 r. o 1 procent. Wywóz towarów i usług do krajów Europy Wschodniej wzrósł o 4 procent.

Z 21 krajów objętych przez Komitet Wschodni niemieckiej gospodarki wyniósł 54 miliardy Euro - 2 miliardy więcej niż rok wcześniej. .

Największy wzrost miał miejsce w przypadku Ukrainy, gdzie wyniósł 550 milionów euro, o 18% więcej niż rok temu. Największe spadki - w Azerbejdżanie (-52%), Kazachstanie (-12%) i na Białorusi (-10%),

Pages

Subscribe to RSS - Niemcy