Niemcy

Mὓtter to nie Mama Państwo Politycy

Spotkanie Pani Kanclerz Merkel z naszą Premier B. Szydło to dalszy ciąg upokorzeń jakich doznajemy na arenie międzynarodowej bez reakcji z naszej strony. Pani Kanclerz Niemiec A.Merkel wypowiadała się na temat naszych wewnętrznych spraw takich jak: wymiar sprawiedliwości, demokracji i wolności mediów.

Kaczyński popiera Merkel

Jarosław Kaczyński w rozmowie z warszawskim korespondentem "FAZ" stwierdził, że w wyborach do Bundestagu "pani Merkel byłaby dla nas najlepsza". Stwierdził, że kandydat SPD Martin Schulz "ma słabość do Rosji".

Prezes PiS opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. - "Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie".

Kaczyński zastrzegł, że nie podziela oceny, iż Polska jest kolonią Zachodu. - "Niektórzy tak to widzą. (...) Ja nie|".

USA: Niemcy eksploatują Europę

Peter Navarro, szef National Trade Council, grupy doradców handlowych prezydenta Trumpa, powiedział Financial Times, że Euro, jak kiedyś niemiecka marka, daje przewagi konkurencyjne europejskiej gospodarce nad amerykańską. Navarro stwierdził, że "Euro jest znacząco niedowartościowane".

"Dużą przeszkodą w uznaniu TTIP za dwustronny traktat są Niemcy, która kontynuuje eksploatację innych krajów w Unii a także USA przy pomocy "następcy niemieckiej Marki", które jest znacząco niedowartościowane.

USA skasowały Deutsche Bank i Credit Suisse

Deutsche Bank został objęty karą 3,1 miliarda dolarów przez Departament sprawiedliwości USA, który dodatkowo nałożył na niego obowiązek zapłacenia 4,1 miliarda dolarów klientom.

Kara została ustalona w ramach negocjacji, poprzez ugodę stron.

Kara została nałożona za działania banku w czasie kryzysu 2008 r. W ramach dochodzeń z tego okresu Goldman Sachs zapłacił w kwietniu ponad $5 miliardów, Trzy największe banki USA - JPMorgan Chase, Bank of America i Citigroup - również osiągnęły porozumienie z Departamentem Sprawiedliwości.

Gabriel: uchodźcy to efekt amerykańskiej polityki

Sigmar Gabriel, wicekanclerz Niemiec. stwierdził w odpowiedzi na słowa Donalda Trumpa, że kanclerz Merkel "podjęła katastroficzną decyzję", wpuszczając imigrantów, że fala uchodźców była rezultatem destabilizacji tego regionu przez USA:

"Jest połączenie między błędną amerykańska polityką interwencji, szczególnie w Iraku, i kryzysem uchodźców. Więc nie mówmy, kto ma rację a kto nie, tylko zróbmy wszystko, aby pokój zapanowała w tym regionie.

Niemiecki rząd płaci Fundacji Clintonów

W 2016 r. (między lipcem a wrześniem) rząd niemiecki wpłacił na konta Fundacji Clintonów do 5 milionów dolarów - informuje Die Welt. Płatnikiem było Ministerstwo Środowiska a środki zostały przeznaczone na sadzenie drzew w Meksyku, Wietnam i i innych krajach.

Gazeta pyta, dlaczego niemieccy podatnicy musieli wspierać jednego z kandydatów w amerykańskich wyborach prezydenckich?

Rzecznik niemieckiego Ministerstwa Środowiska stwierdził, że współraca z Fundacją ukąłda się pozytywnie.

Pages

Subscribe to RSS - Niemcy