nacjonalizm

Dlaczego jestem nacjonalistą

Polska wyszła z cienia, bo przestaje małpować obcych i staje się znów sobą, odzyskuje swoją tożsamość. Przez Polskę przebiega linia podziału między tradycyjną kontynuacją państwa narodowego, czerpiącego siłę ze swojej historii i religii a narzucaną Polakom agresywnie formą społeczeństwa otwartego czyli obywatelskiego.

„Szczerbiec” nr 155 – radykalizm, nacjonalizm, Wielka Polska!

155. numer „Szczerbca” ujrzał światło dzienne. Najpopularniejsze polskie pismo nacjonalistyczne, które pojawiło się na rynku po raz pierwszy w 1991 roku, niezmienne bezkompromisowe i narodowo-radykalne. To właśnie „Szczerbiec” jako pierwszy na taką skalę przywracał dorobek przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego, historię Narodowych Sił Zbrojnych, Tradycję katolicką, koncepcje ideowe ruchów nacjonalistycznych z całej Europy oraz alternatyw gospodarczych dla kapitalizmu i socjalizmu.

Pojęcie nacjonalizmu. Nacjonalizm a szowinizm. Nacjonalizm a patriotyzm

W lansowanym przez lewicowe, skrajnie liberalne kręgi nacjonalizm został desygnowany do roli wroga publicznego, częstokroć identyfikowanego z faszyzmem oraz rasizmem, który winien być systematycznie monitorowany, i nawet może być kryminalizowany...

"Patriota nie zabiega o dobro własnego narodu kosztem innych". Dokument polskich biskupów

O potrzebie patriotyzmu otwartego na współpracę, bez przemocy i pogardy, wrażliwego na krzywdę innych piszą polscy biskupi w dokumencie "Chrześcijański kształt patriotyzmu". Pozytywnie dokument oceniły PiS, PO, Nowoczesna, Kukiz'15 i PSL.

Pages

Subscribe to RSS - nacjonalizm