Morawiecki

Morawiecki: CPL to węzeł Jedwabnego Szlaku

Wicepremier Mateusz Morawiecki, zaproszony jako obserwator na spotkanie ministrów finansów G-20 do Baden-Baden, powiedział tam, że "Polska dzięki wybudowaniu Centralnego Portu Lotniczego (CPL) ma szansę być kluczowym węzłem komunikacyjnym dla układu gospodarczego i handlowego na europejskim kierunku Północ-Południe".

Kaczyński i Morawiecki radzą frankowiczom iść do sądu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński:

Rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego - powiedział . Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach.

Wicepremier Mateusz Morawiecki:

Rząd nie zapomniał o osobach, które borykają się z problemem spłaty kredytów zaciągniętych we frankach, mogą sami dochodzić swoich praw w sądach, są wszelkie podstawy, by taką walkę podjąć.

Morawiecki: ABB zatrudni 2 tysiące osób, rząd dopłaci 2,5 tys. zł

Szwajcarski koncern ABB planuje w Polsce kolejną inwestycję - utworzy zaawansowane Centrum Usług Wspólnych w Krakowie, gdzie świadczone będą usługi na rzecz wewnętrznych europejskich spółek Grupy ABB, z zakresu finansów, systemów informatycznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz łańcucha dostaw, a które docelowo ma zatrudnić 2 tys. osób – poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Według niego otwarcie powinno nastąpić w drugiej połowie marca. "W centrum zostaną zatrudnieni specjaliści wysokokwalifikowani, co bardzo mnie cieszy" – dodał.

2017. Szanse na normalność

Wojciech Myślecki: Wielkie ideologie końca XIX i XX wieku wyczerpały swoje możliwości. Nie ma idei, która porwałaby ludzi, nie ma koncepcji filozoficznej, która objaśniałaby, albo przynajmniej próbowała objaśnić nasz współczesny świat. Żyjemy w świecie, którego w zasadzie nie rozumiemy. Kapitał wiedzy nie daje na to odpowiedzi.

Wychowanek Balcerowicza prezesem giełdy

Rafał Antczak został mianowany nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych.

Najdłuższą pozycję w życiorysie Antczaka zajmuje fundacja Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE – założona przez Ewę i Leszka Balcerowiczów. Był jej ekspertem przez 12 lat do 2006 roku. Później współpracował z Bankiem Światowym. Później trafił do zarządu amerykańskiej firmy konsultingowej Deloitte, gdzie odpowiadał za współpracę z sektorem publicznym.

W 2005 roku stał się współautorem programu gospodarczego Platformy Obywatelskiej.

Pages

Subscribe to RSS - Morawiecki