Morawiecki

Kaczyński i Morawiecki radzą frankowiczom iść do sądu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński:

Rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego - powiedział . Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach.

Wicepremier Mateusz Morawiecki:

Rząd nie zapomniał o osobach, które borykają się z problemem spłaty kredytów zaciągniętych we frankach, mogą sami dochodzić swoich praw w sądach, są wszelkie podstawy, by taką walkę podjąć.

Morawiecki: ABB zatrudni 2 tysiące osób, rząd dopłaci 2,5 tys. zł

Szwajcarski koncern ABB planuje w Polsce kolejną inwestycję - utworzy zaawansowane Centrum Usług Wspólnych w Krakowie, gdzie świadczone będą usługi na rzecz wewnętrznych europejskich spółek Grupy ABB, z zakresu finansów, systemów informatycznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz łańcucha dostaw, a które docelowo ma zatrudnić 2 tys. osób – poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Według niego otwarcie powinno nastąpić w drugiej połowie marca. "W centrum zostaną zatrudnieni specjaliści wysokokwalifikowani, co bardzo mnie cieszy" – dodał.

2017. Szanse na normalność

Wojciech Myślecki: Wielkie ideologie końca XIX i XX wieku wyczerpały swoje możliwości. Nie ma idei, która porwałaby ludzi, nie ma koncepcji filozoficznej, która objaśniałaby, albo przynajmniej próbowała objaśnić nasz współczesny świat. Żyjemy w świecie, którego w zasadzie nie rozumiemy. Kapitał wiedzy nie daje na to odpowiedzi.

Wychowanek Balcerowicza prezesem giełdy

Rafał Antczak został mianowany nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych.

Najdłuższą pozycję w życiorysie Antczaka zajmuje fundacja Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE – założona przez Ewę i Leszka Balcerowiczów. Był jej ekspertem przez 12 lat do 2006 roku. Później współpracował z Bankiem Światowym. Później trafił do zarządu amerykańskiej firmy konsultingowej Deloitte, gdzie odpowiadał za współpracę z sektorem publicznym.

W 2005 roku stał się współautorem programu gospodarczego Platformy Obywatelskiej.

Repolonizacja Pekao SA

PZU i Polski Fundusz Rozwoju zgadzają się kupić od włoskiego UniCredit 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł, w tym PZU zapłaci 6,46 mld zł - poinformował PZU w czwartek rano komunikacie. Dodano, że kupujący zapłacą za akcje banku po 123 zł.

"Powrót polskiego kapitału do struktury akcjonariatu banku Pekao z pewnością przyczyni się do wzmocnienia stabilności sektora bankowego, a co za tym idzie polskiej gospodarki" - skomentował transakcję w czwartek dla PAP wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Doradca Morawieckiego obraża Trumpa

Jan Zujewicz, członek Gabinetu Politycznego Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, opublikował na Twitterze wpis adresowany do Prezydenta Dudy, w którym napisał

trump

Informacja o tym na stronie SuperExpressu pt: "KOMPROMITUJĄCY wpis człowieka Morawieckiego po zwycięstwie ..." została usunięta. Wpis doradcy opublikował na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Pages

Subscribe to RSS - Morawiecki