Merkel

Trump wręczył Merkel rachunek za NATO

Prezydent Donald Trump wręczył kanclerz Merkel podczas ostatniego spotkania rachunek na prawie 400 miliardów dolarów w czasie spotkania w Waszyngtonie. Na taką sumę ocenia zaległości Niemiec w opłatach za działania USA zapewniające ochronę w NATO. Kwota została wyliczona od 2002 r. gdy kanclerz Schroeder obiecał podnieść wydatki wojskowe, dodano także odsetki.

Niemiecki minister miał określić takie działania jako "zadziwiające" i zapowiedział, że Merkel "nie odpowie na takie prowokacje".

Trump: sojusznicy w NATO muszą płacić więcej

Prezydent Trump podczas wystąpienia z kanclerz Merkel stwierdził:

"Wiele krajów zalega Stanom Zjednoczonym potężne sumy z ubiegłych lat i to jest nieuczciwe"
"Sojusznicy w NATO muszą płacić swoje uczciwe udziały na obronę. Te narody muszą płacić to, co się należy"
.

“Many nations owe vast sums of money from past years, and it is very unfair to the United States,”
NATO allies to pay “their fair share” for defense. “These nations must pay what they owe.”

Mὓtter to nie Mama Państwo Politycy

Spotkanie Pani Kanclerz Merkel z naszą Premier B. Szydło to dalszy ciąg upokorzeń jakich doznajemy na arenie międzynarodowej bez reakcji z naszej strony. Pani Kanclerz Niemiec A.Merkel wypowiadała się na temat naszych wewnętrznych spraw takich jak: wymiar sprawiedliwości, demokracji i wolności mediów.

"Charlie Hebdo" zaczął wychodzić w Niemczech

Ukazała się niemiecka wersja francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo"

Na okładce tygodnika kanclerz Niemiec Angela Merkel przedstawiona została podczas wizyty w warsztacie Volkswagena. Kanclerz leży na brzuchu na podnośniku, a pracownik stacji mówi do niej: "Zmienimy rurę wydechową i jeszcze cztery lata pani pociągnie".

Szydło popiera Merkel na kanclerza

Premier Beata Szydło poparła kandydaturę Angeli Merkel na kanclerza Niemiec. W wywiadzie dla Reutersa powiedziała, że ma nadzieję, że Angela Merkel obejmie czwartą kadencje


"Osobiście jestem po stronie Angeli Merkel i mam nadzieję, że będzie kanclerzem."

Reuter komentuje to jako ważny krok w utrzymaniu sankcji wobec Rosji w czasie prezydentury Trumpa.

Niemcy chcą strefy wolnego handlu z Rosją

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała się w piątek w Stralsundzie:

- Perspektywą na przyszłość, szczególnie dla nas, jest wielka strefa wolnego handlu, do której będzie należała także Rosja

- Podpisujemy je, aby krok za krokiem zbliżać się do wspólnej przestrzeni gospodarczej, sięgającej - jak kiedyś powiedział Władimir Putin - od Władywostoku do Lizbony. Najpierw należy jednak zrealizować porozumienie z Mińska, chociaż wymaga to żmudnej pracy

Merkel do Zuckerberga: cenzuruj

Podczas szczytu ONZ w trakcie lunchu Angela Merkel rozmawiała z Markiem Zuckerbergiem, właścicielem Facebooka, i domagała się większej kontroli treści i komentarzy. Rozmowa została zarejestrowana przez telewizję Bloomberg. Z fragmentu nagrania widać, że niemieckiej kanclerz nie podoba się skala wpisów i stron, zawierających "mowę nienawiści".

Pages

Subscribe to RSS - Merkel