media

Towarzystwo Dziennikarskie pisze list do "niemieckiej opinii publicznej"

Towarzystwo Dziennikarskie, grupa dziennikarzy na Facebooku, wystosowało do "niemieckiej opinii publicznej" list:

List otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec:

Drodzy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Rząd dba o wolność i niezależność niemieckich mediów wydawanych po polsku

Szef medialnego koncernu Axel Springer, Mark Dekan, jak co tydzień wysłał list motywujący i ustawiający myślenie "pracowników mediów" zatrudnionych w koncernie.

"Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera".

Kolejny "rosyjski" atak na administrację Trumpa

Washington Post oskarżył Jeffa Sessionsa, prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych, o zatajanie kontaktów z rosyjskim ambasadorem w czasie przesłuchania w Senacie.

Powołując się na anonimowe źródła w Departamencie Sprawiedliwości, zarzucono Sessionsowi, że we wrześniu i wcześniej latem spotkał się z rosyjskimi dyplomatami, w tym z ambasadorem Rosji w USA - Siergiejem Kisliakowem.

Mika Brzezinski: to media mają kontrolować, co ludzie myślą

Mika Brzezinski, host programów MSNBC w "Morning Joe" powiedziała o prezydencie Trumpie:

"To jest niebezpieczne, on próbuje podważyć rolę mediów, tworząc własne fakty. W czasie bezrobocia, gdy gospodarka upada, może tak osłabić siłę przekazu, że może rzeczywiście kontrolować, co rzeczywiście ludzie myślą. A to jest nasze zadanie".

"Well, and I think that the dangerous, you know, edges here are that he's trying to undermine the media, trying to make up his own facts," she said.

Ludzie Trumpa oskarżeni o kontakty z wywiadem Rosji

The New York Times, na podstawie anonimowych obecnych i byłych urzędników rządowych, poinformował, że na podstawie przechwyconych połączeń telefonicznych wiadomo, że w czasie ubiegłego roku członkowie sztabu wyborczego i współpracownicy Donalda Trumpa utrzymywali kontakty z przedstawicielami rosyjskiego wywiadu.

Donald Trump odpowiedział serią tweetów, oskarżając media o teorie spisakowe, a służby wywiadowcze o kreowanie przecieków:

PiS muska prawo prasowe

Rząd PiS planuje niewielkie zmiany w ustawie prawo prasowe.

  • wprowadzenie  ustawowego terminu na udzielenie autoryzacji – 24h dla dzienników i 3 dni dla czasopism,
  • wprowadzenie kary grzywny w przypadku opublikowania dokładnie cytowanej wypowiedzi, bez umożliwienia osobie udzielającej wypowiedzi dokonania autoryzacji.

Upływ terminów ustawowych oznacza, że została wyrażona zgoda na autoryzację.

Media reagują alarmem, że "PiS szykuje zamach na media".

Zagraniczne media wychodzą z Rosji

Opozycyjne radio "Эхо Москвы" otrzymało informację od regulatora, że udział zagranicznych właścicieli w akcjonariacie stacji przekracza 20 procent. Urząd wezwał spółkę do zmiany tej sytuacji do 15 lutego, gdyż narusza ona prawo.

W Rosji obowiązuje ustawa o zakazie posiadania większościowych akcji (powyżej 50%) w rosyjskich mediach przez zagraniczne osoby, spółki albo ich reprezentantów w Rosji. W 2015 roku wiele zagranicznych właścicieli odsprzedało swoje akcje.

Pages

Subscribe to RSS - media