media

Mika Brzezinski: to media mają kontrolować, co ludzie myślą

Mika Brzezinski, host programów MSNBC w "Morning Joe" powiedziała o prezydencie Trumpie:

"To jest niebezpieczne, on próbuje podważyć rolę mediów, tworząc własne fakty. W czasie bezrobocia, gdy gospodarka upada, może tak osłabić siłę przekazu, że może rzeczywiście kontrolować, co rzeczywiście ludzie myślą. A to jest nasze zadanie".

"Well, and I think that the dangerous, you know, edges here are that he's trying to undermine the media, trying to make up his own facts," she said.

Ludzie Trumpa oskarżeni o kontakty z wywiadem Rosji

The New York Times, na podstawie anonimowych obecnych i byłych urzędników rządowych, poinformował, że na podstawie przechwyconych połączeń telefonicznych wiadomo, że w czasie ubiegłego roku członkowie sztabu wyborczego i współpracownicy Donalda Trumpa utrzymywali kontakty z przedstawicielami rosyjskiego wywiadu.

Donald Trump odpowiedział serią tweetów, oskarżając media o teorie spisakowe, a służby wywiadowcze o kreowanie przecieków:

PiS muska prawo prasowe

Rząd PiS planuje niewielkie zmiany w ustawie prawo prasowe.

  • wprowadzenie  ustawowego terminu na udzielenie autoryzacji – 24h dla dzienników i 3 dni dla czasopism,
  • wprowadzenie kary grzywny w przypadku opublikowania dokładnie cytowanej wypowiedzi, bez umożliwienia osobie udzielającej wypowiedzi dokonania autoryzacji.

Upływ terminów ustawowych oznacza, że została wyrażona zgoda na autoryzację.

Media reagują alarmem, że "PiS szykuje zamach na media".

Zagraniczne media wychodzą z Rosji

Opozycyjne radio "Эхо Москвы" otrzymało informację od regulatora, że udział zagranicznych właścicieli w akcjonariacie stacji przekracza 20 procent. Urząd wezwał spółkę do zmiany tej sytuacji do 15 lutego, gdyż narusza ona prawo.

W Rosji obowiązuje ustawa o zakazie posiadania większościowych akcji (powyżej 50%) w rosyjskich mediach przez zagraniczne osoby, spółki albo ich reprezentantów w Rosji. W 2015 roku wiele zagranicznych właścicieli odsprzedało swoje akcje.

Kim jest feministka?

Takie pytanie mnie naszło po obejrzeniu programu „Skandaliści” z udziałem M. Kowalskiego i zaproszonej do studia „ekspertki” – Katarzyny Bratkowskiej. Osoba ta deklaruje się jako feministka., czyli tak po prawdzie kto? Kto to jest feministka? Nie jest kobietą, nie jest dziennikarką, nie jest politykiem, nie jest naukowcem jest feministką – czy ktoś do cholery mógłby jasno sprecyzować kto to w takim razie jest? Bo w studio pojawiła się kobieta z fioletowymi włosami, wyglądająca jakby jakieś prochy zażyła, wypowiadała się przez dobre 5 minut tak naprawdę nie mówiąc nic.

Pages

Subscribe to RSS - media