Macierewicz

Macierewicz w Monachium: "Poległo dwóch prezydentów RP"

Antoni Macierewicz wystąpił na konferencji prasowej w Monachium na 53. Konferencji Bezpieczeństwa:

NATO jest jedynym sposobem powstrzymania agresji rosyjskiej, której kolejne etapy od 2008 roku były symbolizowane takimi dramatycznymi wydarzeniami jak agresja na Gruzję w 2008 r., jak tragedia smoleńska w 2010 r., w której poległo 2 prezydentów RP i całe dowództwo, jak wreszcie agresja na Ukrainę

Macierewicz prosi USA i UK o włączenie się do śledztwa smoleńskiego

Antoni Macierewicz w kwaterze głównej NATO powiedział dziennikarzom, że o "tragedii smoleńskiej" rozmawiał z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie, amerykańskim generałem Curtisem Scaparrottim i ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem.

- Wydaje się, iż najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia tej sprawy, do wsparcia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która w tej materii działa, i uzyskałem taką zapowiedź, zarówno ze strony pana generała Scaparrottiego (...), jak i pana Michaela Fallona.

Macierewicz: czekaliśmy na was dziesiątki lat

Antonii Macierewicz (Minister Obrony Narodowej) podczas uroczystości powitalnej wojsk NATO w Żaganiu:

– Witamy was w całej Polsce. Dziś witają was Polacy od Żagania do Białegostoku, od Bałtyku, do Tatr

– Czekaliśmy na was dziesiątki lat, często mając poczucie osamotnienia, poczucie, że być może się już nigdy nie doczekamy, że jesteśmy jedynymi, którzy bronią cywilizacji od zagrożeń ze Wschodu. Ale dziś jest dobry dzień, w którym nadziej się ziściły.

Pages

Subscribe to RSS - Macierewicz