Macierewicz

Putin kontra Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek podczas konferencji prasowej, że na pokładzie polskiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem, nie doszło do wybuchów.

"Jeśli w samolocie były wybuchy - samolot skąd wyleciał, z Moskwy? Z Warszawy - to znaczy, tam je podłożono. Czy przedostali się rosyjscy agenci i podłożyli materiały wybuchowe, czy jak? Szukajcie w takim razie u siebie" - powiedział Putin. Dodał następnie: "Nie było tam żadnych wybuchów, to zostało zbadane przez ekspertów ze strony polskiej i z rosyjskiej".

Macierewicz znalazł w wojsku "złoty fundusz"

Antoni Macierewicz zapoznał się z dokumentami dotyczącymi systemu nazwanego "złotym funduszem". Oficjalna nazwa to Fundusz Przyspieszonego Rozwoju. W wywiadzie dla "Gazety Polskiej":

Gdy zostałem ministrem obrony, zobaczyłem w armii ludzi ze "złotego funduszu" na kluczowych stanowiskach. To niewielka grupa, ale wciąż bardzo wpływowa.

absolutna większość kadry oficerskiej to lojalni, profesjonalni żołnierze, którzy bohatersko sprawdzili się w misjach zagranicznych (Afganistan, Irak, Kuwejt, Bałkany) i w ciężkiej pracy codziennej w kraju.

Macierewicz, Duda, Szeremietiew, czyli wojny diadochów

Zakładanie że Macierewicz wierzy w to co mówi i po prostu zwariował – byłoby zbyt optymistyczne. Rzekomy Wielki Strateg jest tylko jednym z małych graczy. Wchodząc w kolejne konflikty w obrębie obozu władzy liczy po prostu, że kiedy nastąpi przesilenie i wojny diadochów po śmierci Kaczyńskiego - to silny będzie klubami GaPy i przede wszystkim poparciem Amerykanów.

Macierewicz opowiada, że znalazł moment eksplozji Tu-154M

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował dziś minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Minister brał udział w zjeździe szefów klubów Gazety Polskiej w Spale.

W odpowiedzi na pytanie o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej, szef MON przypomniał wnioski, działającej przy MON podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zawarte w raporcie z kwietnia br.

Macierewicz: odparliśmy już trzeci cyberatak Rosji

Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział w TVP1:

- Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem

Zaatakowane przedsiębiorstwa na Ukrainie, które miały swoje oddziały w innych krajach - o ile w innych krajach europejskich zostały zablokowane, to w Polsce nie", w Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa, na ich systemy komputerowe

Macierewicz chce większej obecności wojsk amerykańskich w Polsce

Minister Macierewicz  środę udał się z wizytą do USA, mając w planie rozmowy z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.

Wzmocnienie obecności amerykańskiej w Polsce jest pierwszorzędnym tematem każdej mojej rozmowy z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych

Obecność Stanów Zjednoczonych, obecność NATO w Polsce, są gwarancjami naszego militarnego bezpieczeństwa. I to jest absolutnie pierwszorzędnym tematem każdej mojej rozmowy z naszymi sojusznikami, w szczególności ze Stanami Zjednoczonymi

Pages

Subscribe to RSS - Macierewicz