Lwów

Chruszcz: polskie nazwy miast na polskich znakach

Sylwester Chruszcz, Poseł Kukiz ’15, złożył 26 kwietnia projekt ustawy, która zobowiązuje, by miasta na znakach drogowych były oznaczane tradycyjnymi polskimi nazwami obok oficjalnych nazw w językach państw, w jakich te miasta się znajdują.

Zgodnie z obecnym prawodawstwem, nazwy miast na znakach drogowych są zapisywane w języku państwowym krajów w których te miasta się obecnie znajdują (Wilno = Vilnius, Lwów = L’viv).

Katolicy we Lwowie czekają na pomoc Prezydenta Dudy

Katolicy lwowscy zwrócili się o interwencję prezydenta Polski. Proszą o wsparcie dla swych ponad dwudziestoletnich starań o odzyskanie domu parafialnego przy ul. Łyczakowskiej 53 we Lwowie.

Chodzi o budynek, należący obecnie do lwowskiej rady miejskiej i użytkowany przez miejscową szkołę muzyczną. W przeszłości nieruchomość należała do parafii pod wezwaniem św. Antoniego we Lwowie. Duszpasterzami są tam franciszkanie konwentualni prowincji krakowskiej.

Wybory, PiS, Jan Żaryn i Lwów – widziane z Ukrainy.

Na Ukrainie odnotowano zwycięstwo PiSu poprzez poglądy niektórych z posłów i senatorów. Jednym z nich jest Jan Żaryn, historyk i członek senatu.

„Nowowybrany członek Prawa i Sprawiedliwości uważa, że aby Ukraina stała się w pełni cennym narodem, musi odnotować to, że Rzeź Wołyńska była ludobójstwem polskiego narodu, a Lwów jest polskim historycznym miastem”

Subscribe to RSS - Lwów