kultura

Repolonizacja "Polskich Nagrań" nie udała się

Nie będzie repolonizacji "Polskich Nagrań" w tym roku. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w krótkim komunikacie poinformowało, że

- Umowa dotycząca odkupienia przez Skarb Państwa przedsiębiorstwa "Polskie Nagrania" nie może zostać sfinalizowana w 2017 roku ze względu na ograniczenia formalno-prawne.

Rock gotycki od strony językoznawczej

"Rock gotycki (…) nawiązuje do średniowiecznej filozofii dualizmu świata, natury człowieka, romantycznego cierpienia i niezrozumienia, modernistycznych motywów przemijania, dekadencji, a zwłaszcza obsesji śmierci, postrzeganej często jako wybawienie z chaosu świata, beznadziei codzienności" [Urszula Majdańska, Uniwersytet Zielonogórski]

Marek Olszewski wyrzucony za antysemityzm, chciał promować polską kulturę

Marek Olszewski

Gazeta Wyborcza alarmuje, że KL Auschwitz i muzeum "Polin" znika z promujących Polskę programów wizyt zagranicznych dziennikarzy, organizowanych przez POT.

Marek Olszewski, od marca szef Polskiej Organizacji Turystycznej:

- To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała.

Protesty przeciwko Klątwie pod Teatrem Powszechnym

27 maja pod Teatrem Powszechnym w Warszawie odbyły się protesty przeciwko spektaklowi "Klątwa".

Protestowali członkowie różnych grup i organizacji - z Krucjaty Różańcowej, ONR Mazowsze, Młodzieży Wszechpolskiej. Transparenty: „Matko królów Polski, przebacz nam niewierność i doprowadź do królowania Twego Syna w Ojczyźnie naszej”, „Wielka Polska katolicka”, „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Koniec wesela, wracać do Izraela” czy „My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy”. Przemawiał poseł Robert Winnicki.

Pages

Subscribe to RSS - kultura