kultura

Protesty przeciwko Klątwie pod Teatrem Powszechnym

27 maja pod Teatrem Powszechnym w Warszawie odbyły się protesty przeciwko spektaklowi "Klątwa".

Protestowali członkowie różnych grup i organizacji - z Krucjaty Różańcowej, ONR Mazowsze, Młodzieży Wszechpolskiej. Transparenty: „Matko królów Polski, przebacz nam niewierność i doprowadź do królowania Twego Syna w Ojczyźnie naszej”, „Wielka Polska katolicka”, „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Koniec wesela, wracać do Izraela” czy „My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy”. Przemawiał poseł Robert Winnicki.

Ustawa o cenie książki ma ratować małe księgarnie

Projekt ustawy o jednolitej cenie książki przyjęło w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten przygotowała Polska Izba Książki.

Nowe prawo nakłada na wydawców i importerów książek obowiązek ustalenia (na 12 miesięcy) jednolitej ceny książki przed wprowadzeniem jej do obrotu.

Wicepremier Gliński wybuczany w Filharmonii Narodowej

Wicepremier Piotr Gliński został wybuczany przez widownie podczas otwarcia Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej.

Gdy na sali pojawił się wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przywitano go głośnym, niemilknącym buczeniem.

Jak pisze na swym blogu pisarz Jerzy Klechta, na koniec koncertu widownia gromkimi brawami nagrodziła hymn Unii Europejskiej.

Pages

Subscribe to RSS - kultura