kultura

Marek Olszewski wyrzucony za antysemityzm, chciał promować polską kulturę

Marek Olszewski

Gazeta Wyborcza alarmuje, że KL Auschwitz i muzeum "Polin" znika z promujących Polskę programów wizyt zagranicznych dziennikarzy, organizowanych przez POT.

Marek Olszewski, od marca szef Polskiej Organizacji Turystycznej:

- To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała.

Protesty przeciwko Klątwie pod Teatrem Powszechnym

27 maja pod Teatrem Powszechnym w Warszawie odbyły się protesty przeciwko spektaklowi "Klątwa".

Protestowali członkowie różnych grup i organizacji - z Krucjaty Różańcowej, ONR Mazowsze, Młodzieży Wszechpolskiej. Transparenty: „Matko królów Polski, przebacz nam niewierność i doprowadź do królowania Twego Syna w Ojczyźnie naszej”, „Wielka Polska katolicka”, „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Koniec wesela, wracać do Izraela” czy „My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy”. Przemawiał poseł Robert Winnicki.

Ustawa o cenie książki ma ratować małe księgarnie

Projekt ustawy o jednolitej cenie książki przyjęło w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten przygotowała Polska Izba Książki.

Nowe prawo nakłada na wydawców i importerów książek obowiązek ustalenia (na 12 miesięcy) jednolitej ceny książki przed wprowadzeniem jej do obrotu.

Pages

Subscribe to RSS - kultura