KUKIZ'15

Sprawa rozliczeń posła Wilka z KNP

Prezes Kongresu Nowej Prawicy, Stanisław Żółtek oskarżył Jacka Wilka, byłego wiceprezesa partii, obecnie posła wybranego z list Kukiza o nierozliczenie 11 tys. zł z partyjnej dotacji, która była przechowywana na koncie tegoż Jacka Wilka.
Szczegóły w artykule na stronach "Najwyższego Czasu".

Na FaceBooku Jacek Wilk przedstawia własną wersję wydarzeń

Poseł Jarosław Porwich odchodzi z Kukiz'15 do koła Morawieckiego

Decyzja Porwicha oznacza, że w skład klubu Wolni i Solidarni założonego przez Kornela Morawieckiego wchodzić będzie już sześcioro posłów, w tym – poza wymienionymi – Małgorzata Zwiercan, Ireneusz Zyska i Sylwester Chruszcz.
Odejście kolejnego przedstawiciela swojego ugrupowania skomentował Paweł Kukiz. "Chłopaki nogami przebierają i tylko czekają, aż syn »kryształowej legendy« da im stołki. Dzięki za recykling, panie Kornelu. Naprawdę- dziękuję!" – napisał na Facebooku polityk.

Zdjęcie z porządku obrad Sejmu projektu penalizującego banderyzm

Za portalem wpolityce.pl

Marszałek Sejmu zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu nowelizację ustawy o IPN, która m. in. wprowadzała penalizację propagowania banderyzmu na terenie Rzeczpospolitej. Jak ustalił portal wPolityce.pl decyzja ta ma być gestem dobrej woli Prawa i Sprawiedliwości wobec prezydenta Andrzeja Dudy.

Sylwester Chruszcz przechodzi z Kukiz'15 do Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego

Szczeciński poseł wybrany z list Kukiz'15 przechodzi do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Koło założyli Kornel Morawiecki i Małgorzata Zwiercan po skandalu z głosowaniem tej ostatniej za nieobecnego na sali kolegę.

Według "Rzepy" (Sylwester Chruszcz z Kukiz'15 do koła Wolni i Solidarni) przyczyną jest poparcie Chruszcza dla polityki PiSu.

Posłanki Siarkowska i Błeńska opuszczają klub Kukiz'15

Do dwóch opuszczających klub posłanek Anny Marii Siarkowskiej (okreg siedlecki, ur. 1982) i Magdaleny Marii Błeńskiej (okręg gdański, ur. 1983) dołączyła Małgorzata Monika Janowska (okręg piotrkowski, ur. 1977), która weszła do Sejmu z list Kukiz'15 jako zastępczyni zmarłego posła Wójcikowskiego, ale do klubu nie wstępowała.

Obecna ordynacja a JOW. I trochę, co by było, gdyby była trzecia droga.

"Mandaty traci przede wszystkim wygrany. Platforma, Kukiz i Nowoczesna praktycznie utrzymują status quo. W sejmie jest Lewica, jako trzecia siła polityczna. Jest w okrojonym składzie PSL. Ale jest też Korwin i Partia Razem. Wyniki procentowe oraz podział mandatów są bliższe sobie, niż w ordynacji proporcjonalnej. W sejmie zasiadają Ci, którzy w swoich okręgach osiągnęli najlepsze rezultaty."

Subscribe to RSS - KUKIZ'15