Krym

SBU uprowadziła dwóch rosyjskich żołnierzy z Krymu (video)

Ukraińskie siły specjalne SBU uprowadziły w niedzielę dwóch rosyjskich żołnierzy z Krymu.

Rosyjski MON oskarżył Ukrainę o nielegalne działania wobec rosyjskich obywateli, prowokację i zażądało natychmiastowego ich uwolnienia. SBU odpowiedziała, że to "byli żołnierze ukraińscy, którzy sprzeniewierzyli się przysiędze".

Ukraińscy dywersanci aresztowani na Krymie

Rosyjska służba bezpieczeństwa FSB aresztowała w Sewastopolu trzech obywateli Ukrainy, planujących akty terrorystyczne. Są oni kadrowymi pracownikami wywiadu ukraińskiego. Znaleziono przy nich plany instalacji wojskowych i cywilnych oraz materiały wybuchowe.

Zatrzymani przyznali się do winy i wydali swoich lokalnych informatorów. Kijów uznał to za rosyjska prowokację i "fejk FSB".

Ukraińska dywersja na Krymie

W nocy z 6 na 7 sierpnia na teren Krymu w okolicach Armiańska wdarła się grupa ukraińskich

W trakcie zatrzymania doszło do wymiany ognia, na skutek czego zginał jeden żołnierz rosyjskiej FSB. Przy zatrzymanych znaleziono 40 kg trotylu, miny przeciwpiechotne, granaty i wyposażenie wojskowe.
Wśród zatrzymanych znajduje się Jewgienij Panow (1977),pracownik wywiadu Ukrainy (ГУР МО Украины).

Następnej nocy miały miejsce kolejne próby przekroczenia granicy przez grupy zbrojne, tym razem osłaniane ogniem przez wojska ukraińskie. W trakcie walk zginął żołnierz rosyjski.

Krym: 93% zadowolonych z powrotu do Rosji

Badania opinii publicznej na Krymie pokazują, że społeczeństwo jest 93% zadowolone z powrotu Krymu w 2014 roku do Federacji Rosyjskiej. Jeśli referendum z 16 marca 2014 r. byłoby powtórzone - tylko 2% głosowałoby za pozostaniem w ramach Ukrainy.

89% mieszkańców jest zadowolonych ze swojej sytuacji, a 82% uważa, że sytuacja Krymu jest dobra. .

Subscribe to RSS - Krym