korupcja

Senator PiS Stanisław Kogut oskarżony o korupcję

Senator Kogut - jak twierdzi prokuratura - miał powoływać się na wpływy w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u prezydenta miasta Krakowa i u wojewody małopolskiego oraz pośredniczyć w załatwieniu sprawy administracyjnej. Chodzi o działanie na rzecz inwestora, który nie chciał, by hotel Cracovia wpisano do rejestru zabytków. Tu - zdaniem prokuratury - Kogut miał otrzymać obietnicę miliona złotych łapówki. Połowa tej kwoty została wpłacona na rzecz jego fundacji. 170 tysięcy miał natomiast przyjąć za wywieranie wpływu na prezesa i zarząd PKP SA.

Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła kamienicę „na zmarłego”

Bogumiła Górnikowska, adwokat a prywatnie córka Zbigniewa Ćwiąkalskiego, w 2008 r. przejęła kamienicę w Warszawie jako kurator Aleksandra Piekarskiego (†67 l.), osoby nieznanej z miejsca zamieszkania, który w chwili transakcji nie żył od 50 lat.

Jej obowiązkiem było potwierdzenie, czy Piekarski wciąż żyje. Gdyby żył, w momencie wydawania tej decyzji czyli w 2008 r., miałby 118 lat. Dopiero kilka lat później sami lokatorzy kamienicy – przeprowadzili w tej sprawie własne śledztwo – ustalili, że Piekarski zmarł w 1958 roku.

Pages

Subscribe to RSS - korupcja