Korea Północna

Rosja: dlaczego Korea Płn nie zrezygnuje z broni nuklearnej

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Gienadij Gatiłow, na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ oświadczył, że Korea Północna nie ma zamiaru rezygnować z broni nuklearnej, gdyż wszystkie kraje, które tak uczyniły, stały się obiektem siłowego obalenia ich rządów.

"Widać, że w Pyongyang dobrze zapamiętali lekcje historii ostatnich dziesięcioleci, gdy państwa, które dobrowolnie zrezygnowały ze swoich programów budowy broni masowego rażenia, stały się celem zewnętrznej agresji i obalenia władzy przemocą".

Korea Północna testuje rakiety balistyczne

Korea Północna w sobotę przeprowadziła próbę rakiety balistycznej, która - jak informują źródła amerykańskie i południowo-koreańskie - zakończyła się niepowodzeniem. To już czwarta nieudana próba od początku marca. Jak informują anonimowe źródła rządu USA, była to prawdopodobnie rakieta średniego zasięgu.

Próba odbyła się na zakończenie wspólnych amerykańskich i południowo-koreańskich manewrów wojskowych. Jest także odpowiedzią na groźby "katastroficznych konsekwencji" ze strony USA, nastąpiła krótko po ostrym wystąpieniu sekretarza stanu Rexa Tillersona w ONZ.

Prawi prawicowcy, kajzer Wiluś i Kim Dzong Un

Kajzer Wiluś nie był dobrym przywódcą Niemiec. Nawet w 1906 już to dostrzegano. Mimo to ówcześni prawi prawicowcy bronili swoistego kultu cesarza, wszak był to "Wilhelm z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, margrabia Brandenburgii etc., etc." Kwestionujący ten przesadny kult uważani byli przez prawą prawicę za socjalistyczną zarazę.

Chiny nakładają sankcje węglowe na sojuszniczą Koreę Północną

Chiny Ludowe nałożyły sankcje na Koreę Północną i zaprzestały zakupów węgla kamiennego importowanego od sąsiada do końca 2017 r. Jako powód podano dostosowanie się do sankcji ONZ, a nieoficjalnie mówi się o koreańskich próbach broni jądrowej.

Chiny importują węgiel z Północnej Korei za $1.9 miliarda, rezolucja ONZ pozwala na 400 milionów, jednak zablokowano całkowicie import.

40 procent północnokoreańskich dochodów w twardej walucie pochodzi ze sprzedaży węgla.

Korea Północna nazwała Chiny "wasalem USA", który "tańczy jak mu Stany zagrają".

Pages

Subscribe to RSS - Korea Północna