Kaczyński

Kaczyński: "szczery patriotyzm" Saryusza Wolskiego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, dla Salon24.pl:

do pana Saryusz-Wolskiego. My jesteśmy do niego ciepło nastawieni.

to jest polityk o innej wrażliwości niż PiS

I my to szanujemy. Jego ogromne kompetencje i przywiązanie do idei jedności Europy ale także szczery patriotyzm mogą się Europie i Polsce przydać.

Jak „dobra zmiana” robi bankom dobrze, a nawet lepiej

Prezes PiS poinformował co następuje: ograbieni przez banki tzw. kredytowicze frankowi, którym obiecywano, że ich krzywda zostanie naprawiona przez „dobrą zmianę” - powinni swej krzywdy… dochodzić w sądach, bo władza im nie pomoże. Władza musi się troszczyć o dochodowość banków.

Kaczyński i Morawiecki radzą frankowiczom iść do sądu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński:

Rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego - powiedział . Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach.

Wicepremier Mateusz Morawiecki:

Rząd nie zapomniał o osobach, które borykają się z problemem spłaty kredytów zaciągniętych we frankach, mogą sami dochodzić swoich praw w sądach, są wszelkie podstawy, by taką walkę podjąć.

Kaczyński zawiedziony Ukrainą

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską"

W kwestii Ukrainy czuje się zawiedziony, bowiem "poziom ignorowania przez władze w Kijowie spraw związanych z ludobójstwem dokonanym na naszych obywatelach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, a często też zakłamywania ich prawdziwego przebiegu, gloryfikowania sprawców, przekroczył granice akceptowalności".

"Wspieramy niepodległość Ukrainy, rozwój demokracji w tym kraju, jednak nie zrezygnujemy z upominania się o prawdę".

Kaczyński - 3% na wojsko i parasol atomowy

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską"

"Powinniśmy sobie postawić za cel zwiększenie wydatków na obronność do 3 proc. PKB. Bez względu na wsparcie sojuszników musimy podnieść radykalnie nasz potencjał obronny".

Celem polityki obronnej Polski powinno być nie tylko powiększenie armii czy lepsze jej wyposażenie, ale również "zwiększenie możliwości obronnych obywateli i państwa. Myślę choćby o działaniach w sferze kultury - wspieranie postaw patriotycznych, kreowanie odpowiednich wzorów zachowań."

Kaczyński popiera Merkel

Jarosław Kaczyński w rozmowie z warszawskim korespondentem "FAZ" stwierdził, że w wyborach do Bundestagu "pani Merkel byłaby dla nas najlepsza". Stwierdził, że kandydat SPD Martin Schulz "ma słabość do Rosji".

Prezes PiS opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. - "Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie".

Kaczyński zastrzegł, że nie podziela oceny, iż Polska jest kolonią Zachodu. - "Niektórzy tak to widzą. (...) Ja nie|".

Pages

Subscribe to RSS - Kaczyński