islam

Śpiewając Marsyliankę przerywali muzułmańskie modły na ulicy

"Państwo powinno zabronić modłów na ulicy" - z takimi okrzykami setka mieszkańców podparyskiego Clichy-la-Garenne próbowała przeszkodzić muzułmanom w piątkowych modłach na ulicy. Wydarzenia rozegrały się na placu targowym 60-tysięcznego Clichy: doszło do przepychanek między muzułmańskimi mieszkańcami a protestującymi.

Problemy z muzułmanami w niemieckich szkołach policyjnych

„Klasa wyglądała jak chlew. Połowa uczniów to Turcy i Arabowie. Bezczelni. Głupi. Nie potrafili się wysłowić. Grozili innym uczniom pobiciem. Naprawdę się ich boję. Oni nas nienawidzą. To będzie policja głęboko skorumpowana. To nie są koledzy. To jest wróg w naszych własnych szeregach”

– oto słowa policyjnego szkoleniowca, sanitariusza, pracującego w szkole policyjnej w berlińskiej dzielnicy Spandau. Opublikował je dziennik „Die Welt”.

Neutralność religijna urzędów Quebecu

Parlament kanadyjskiej prowincji Quebec większością głosów 66 do 51 przyjął wczoraj ustawę o neutralności religijnej.

W ustawie, nad którą pracowano dwa lata, zapisano, że "pracownik instytucji publicznej musi zachowywać religijną neutralność podczas wykonywania swych obowiązków". Musi on czuwać nad tym, by nie faworyzować kogokolwiek z powodu przynależności do wspólnoty wyznaniowej. Urzędnicy, lekarze i nauczyciele nie będą mogli w czasie pełnienia swych funkcji zasłaniać twarzy tak jak i ich klienci, pacjenci czy uczniowie.

Znaczenie Odsieczy Wiedeńskiej w XVII w. i dziś

Propozycja nowego Międzymorza nie jest propozycją tworzenia nowego bloku geopolitycznego,
kraje te dzieli położenie w różnych regionach i mają one odmienne i rozchodzące się interesy wobec Rosji i Niemiec. Dzieli je też wiele historycznych zaszłości i konfliktów oraz wzajemne narodowe niechęci.

Palestyńczycy wygrali walkę o meczet Al Aksa w Jerozolimie

Izrael po dwóch tygodniach walk ulicznych (3 osoby zabite) wycofał wszystkie środki bezpieczeństwa, otaczające meczet Al Aksa. Usunięto bramki, sprawdzające posiadanie przedmiotów niebezpiecznych i wycofano siły bezpieczeństwa.

Palestyńczycy świętowali zwycięstwo i odbyli modły na zewnątrz meczetu. Przywódcy muzułmański uznali, że zmusili Izrael do wycofania się z działań, mających krok po kroku przejąć kontrolę nad świątynią i wzgórzem. Nie uznają oni prawa Żydów do modlenia się w tym miejscu.

Geje kontra islam w Londynie

Na Marszu Dumy Homoseksualnej w Londynie (London Pride) niesiono liczne plakaty obrażające Allacha (Allah is Gay) jak i islam (‘F*ck Islamic Homophobia’, and ‘Ex Muslim & Proud’)

geje islam

Niesiono także plakaty oskarżające meczet "Green Lanes" o morderstwo LGBT.

Meczet wschodniego Londynu złożył oficjalną skargę do sądu na "islamofobiczne" treści w czasie marszu.

allach

Muzułmanie w Europie

Niemcy (4,76 mln) i Francja (4,71 mln) maja największe społeczności muzułmańskie w Europie. Poza Unią Rosja ma 14 milionów muzułmanów.

muzłmanie eu

Udział ludności muzułmańskiej zwiększa sie o jeden punkt procentowy co dekadę, od 4% w 1990 do 6% w 2010 r.

Muzułmanie są młodsi niż Europejczycy - średni wiek to 32 lata wobec 40 lat. Średni wiek europejskiego chrześcijanina to 42 lata.

Pages

Subscribe to RSS - islam