Iran

Ameryka nie pozwoli na suwerenność energetyczną Europy

Dla Europy, dla Polski jest to czas wielkiej próby – czy są w stanie dla dobra swoich obywateli wybić się na niepodległość od amerykańskiego hegemona – czy pokornie zniosą swoją niewolę i ponoszone straty. Można się obawiać, że posłuszne Waszyngtonowi elity już zadecydowały

USA nakładają sankcje na Iran za "wspieranie terroryzmu"

Stany Zjednoczone oficjalnie dodały irańską Gwardię Rewolucyjną do listy organizacji wspierających terroryzm. Chodzi o wsparcie takich organizacji jak Hezbollah czy Hamas, ale także organizacji Talibów. Do listy dodano także trzy inne organizacje irańskie, współpracujące z Gwardią Rewolucyjną.

Powoduje to automatyczne objęcie sankcjami tej organizacji na podstawie ustawy "Zwalczanie wrogów Ameryki poprzez sankcje" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act), uchwalonej w sierpniu.

Apple nakłada sankcje na Iran

Apple usunęło kilka popularnych aplikacji ze swoich sklepów, podając sankcje USA wystosowane przeciwko Iranowi jako oficjalny powód swojej decyzji. W czwartek zablokowana została aplikacja Snapp, irański odpowiednik Ubera. Poprzednio - DelionFoods, aplikacja serwisu dowożącego jedzenie. Według irańskiego serwisu technologicznego "TechRasa", Apple zaczęło usuwać aplikacje według kryterium zdefiniowanego jako obsługa transakcji dla firm i organizacji znajdujących się na terytorium Iranu już w styczniu br.

Pages

Subscribe to RSS - Iran